Вигул домашніх тварин: кішки vs собаки
Набирає поширення традиція вигулу домашніх котів. З одного боку це корисно, оскільки тварині теж потрібне свіже повітря та сонячні промені. Але при цьому потрібно дотримуватись певних правил безпеки, наприклад, купити спеціальну амуніцію: https://masterzoo.ua/catalog/koti/amunczya-dlya-kotv/.
Привчати тварину до повідця потрібно дуже обережно, оскільки кішки дуже волелюбні та не терплять обмежень. Неправильне використання амуніції може спричинити стрес, тому привчання відбувається за певними правилами:
- На вигул виходять лише після повного звикання до нового одягу, процес починається вдома.
- Спочатку потрібно вдягнути шлейку і залишити кішку на пів години, з кожним разом збільшуючи час.
- Коли вихованець повністю звикне до нової амуніції, можна пристебнути повідець і спробувати прогулятися квартирою.
- Якщо повідець викличе глибоке обурення, що відбувається у 95% випадків, тварину треба взяти на руки та заспокоїти.
- Поступово збільшувати час вигулу по квартирі, стежачи за самопочуттям кішки.
- Перший вигул варто провести повністю на руках, щоб тварина оглянула околиці та звикла до нових запахів.
- Коли кішка виявить інтерес і схоче зістрибнути, треба дозволити і стежити за поведінкою.
- Якщо вихованець спробує сховатись у підвал або на дерево, продовжити вигул на руках до повного звикання.
Ветеринари уточнюють, що вільний вигул кішки на вулиці несе певні ризики, можна підхопити хвороби та паразитів, не кажучи вже про собак та інші небезпеки. Тому потрібна присутність господаря та чіткий контроль прогулянки. Вихованця потрібно заздалегідь обробити засобами від бліх та кліщів.
Вигул собак — можливі складнощі
Привчання щеняти до вигулу на вулиці займає близько чотирьох місяців. Починати процес потрібно відразу після отримання щеплень у два місяці, а до пів року собака повинен самостійно проситися надвір. У цей період можна користуватися спеціальними відлякувачами, щоб уникнути псування меблів: https://masterzoo.ua/catalog/sobaki/speczasobi-dlya-sobak/. Вони стануть у пригоді також у період хвороби, коли можливі рецидиви.
Для цуценят та собак маленьких порід можна обладнати туалет у будинку. Вигул їм необхідний, але під час поганої погоди можна застудити собаку. Переохолодження погано впливає на здоров'я короткошерстих вихованців, тому власники часто купують пелюшки або лотки на зимовий час. А для сучок у період еструсу або при захворюваннях сечостатевої системи використовують підгузки. Покупку можна здійснити в інтернет-магазині: https://masterzoo.ua/catalog/sobaki/pelyushki-tualeti-ta-aksesuari-dlya-sobak/.
Висновки
Вигулювати можна і кішок, і собак. Але треба розуміти, що домашні коти не можуть постійно справляти потреби на вулиці, вдома має бути лоток. Декоративні собачки потребують того ж догляду, що й котики. Їм можна обладнати спеціальне місце у будинку на випадок негоди чи поганого самопочуття. Це ж варто зробити для старих чи хворих вихованців.