Стабілізатор напруги - ефективний захист побутової техніки
Стабілізатор напруги — ефективний захист побутової техніки В умовах, коли енергетична система в масштабах країни працює з перебоями, очікувати стабільності на локальному рівні не варто. Дбати про збереження побутової техніки, що страждає від частих і значних перепадів напруги, доводиться самостійно. Найкращим рішенням у цьому випадку є використання стабілізатора напруги. Пристрій дозволяє підтримувати на допустимому рівні як знижену, так і підвищену напругу. У заданих інтервалах, звичайно, при перевищенні яких споживачі просто відключені. У більшості випадків йдеться про кімнатні моделі, здатні захистити найчутливішу до таких стрибків техніку, хоча є й потужні стабілізатори напруги , що підключаються до розподільного щитка і забезпечують стабілізацію характеристик струму для всієї квартири.
Класифікація стабілізаторів
СН розрізняють за типом використовуваного перетворювача напруги:
- Релейні. Найдоступніші, досить надійні, ремонтопридатні. Але при цьому галасливі, з невеликою швидкістю спрацьовування та невисокою точністю стабілізації. У продажу ще трапляються, але все рідше.
- Сервопривідні. Тут замість реле використається електромеханічний принцип вирівнювання струму. Точність таких приладів набагато вища, служать вони довше, є безступінчасте регулювання робочих параметрів.
- Електронні. Характеризуються відмінною реакцією, що дозволяють стабілізувати вихідну напругу з високою точністю (до 1%).
- Інверторні. Практично не шумлять, видають струм із чистою синусоїдою. Але найважливіша властивість - це безперервна робота з нульовим часом реакції на стрибки в мережі. Але й стоять такі стабілізатори недешево.
Газовий котел має чутливу електроніку, при виході з ладу якої доведеться віддати за ремонт майже половину вартості приладу. Тому найкращим захистом для нього буде саме інверторна СН, придбати яку на вигідних умовах можна в магазині Allo у Дніпрі .
Що враховувати під час виборів
Головною характеристикою є потужність стабілізатора. Вона повинна бути вищою від сумарної потужності устаткування, що підключається, на 20–25%. Слід врахувати також характеристики мережі: є моделі для трифазних мереж, і якщо у вашому господарстві є така техніка, то двофазному СН вона працювати не зможе. Щодо точності стабілізації, то для більшості домашньої техніки показника в 3–5% достатньо. Таке відхилення є безпечним навіть для газових котлів.
Резюме
Імовірність того, що і цієї зими росія продовжить варварські обстріли об'єктів енергетичної інфраструктури, близька до 100%. Отже, потрібно бути готовим до частих блекаутів. Якщо момент відключення електрики зазвичай обходиться без наслідків, то при поновленні подачі якраз і трапляються небезпечні стрибки напруги. Тому ту техніку, яка не забезпечена захистом стабілізаторами, необхідно на час блекауту відключати від мережі, і включати лише через деякий час після подачі електрики.