• Головна
  • ІПсО в соцмережах: чому українцям треба відмовитись від “вконтакті“ та “однокласників“
10:00, 21 листопада 2023 р.

ІПсО в соцмережах: чому українцям треба відмовитись від “вконтакті“ та “однокласників“

ІПсО в соцмережах: чому українцям треба відмовитись від “вконтакті“ та “однокласників“

Триває шістсот тридцять шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Не дивлячись на щоденні злочини росіян на території нашої країни досі залишаються ті, хто використовують заборонені соціальні мережі. Серед них "вконтакті" та "однокласники".

Редакція 056 розкаже, яка загроза цього і чого варто від цих мереж остаточно відмовитись.

Згідно з указом п'ятого президента Петра Порошенка №133 в Україні було ведено санкції проти російських вебресурсів до 15 травня 2020 року.

13 травня 2020 року Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про продовження заборони російських соцмереж "вконтакті", "однокласники", Mail.ru та інших сайтів.

20 травня 2020 року своїм указом Зеленський продовжив заборону на "вконтакті" та "однокласники" на території України.

Після широкомасштабного вторгнення у 2022 році в Україні розблокували російську соціальну мережу "вконтакте". Таке рішення було прийнято, щоб кожен громадянин міг взяти участь в інформаційній війні у головній соцмережі агресора – росії. Українців та усіх небайдужих закликали розміщувати фото – і відео про російських полонених і знищеної російської техніки. Вже у 2023 році ці соціальні мережі знову під забороною. Наразі усім зрозуміло, що з росіянами не має про що говорити. Натомість продовження використання українцями російських соціальних мереж ставить під загрозу інформаційний фронт нашої країни та взагалі ходу війни.

Продовження використання соціальних мереж, таких як вконтакті та однокласники, під час війни в Україні може створити загрози у зв'язку з можливістю поширення дезінформації, маніпуляцій та використання платформ для координації негативних дій. Також, це може підвищити ризик для особистої безпеки користувачів через можливість слідкування та збору інформації сторонніми агентами. Бо відомо, що російські спецслужби збирають дані про громадян України та поширюють дезінформацію для впливу на громадську думку та маніпулювання нею.

Ризики використання російських соціальних мереж

Продовження активності в соціальних мережах під час війни в Україні може викликати наступні ризики.

  • Дезінформація та маніпуляції. Ворожі сили можуть використовувати соціальні мережі для поширення неправдивої інформації, що може призвести до сплутування та паніки серед користувачів.
  • Координація негативних дій. Зловмисники можуть використовувати платформи для планування та координації атак або інших негативних заходів, що загрожує безпеці громадян.
  • Слідкування та збір інформації. Агенти ворожих сторін можуть використовувати соціальні мережі для слідкування за активністю користувачів, щоб отримати конфіденційну інформацію або визначити місцеперебування осіб.
  • Психологічний вплив. Здатність соціальних мереж впливати на психологічний стан користувачів може бути використана для посилення дії пропаганди або створення негативного настрою серед громадськості.

З урахуванням цих аспектів, важливо, щоб користувачі були обережними при використанні соціальних мереж під час війни й дотримувались заходів безпеки для захисту своєї особистої інформації та уникнення поширення дезінформації.

Як росія це використовує соціальні мережі для створення свого ІПсО

росія може використовувати соціальні мережі для створення Інформаційно-психологічної операції (ІПсО) з метою впливу на громадську думку, розповсюдження дезінформації та формування певного образу подій. Деякі можливі аспекти використання соціальних мереж у цьому контексті включають:

  • Дезінформація. Розповсюдження неправдивої або вигаданої інформації через соціальні мережі з метою викликати певні реакції чи змінити погляди громадськості на події.
  • Створення фейкових облікових записів. Створення фіктивних профілів, які можуть виглядати як реальні особи чи групи, для поширення пропаганди та маніпулювання думкою.
  • Цілеспрямовані кампанії впливу. Використання цілеспрямованих кампаній у соціальних мережах для формування упевнених переконань, ставлення або реакцій громадськості.
  • Створення конфліктів та напруженості. Викликання суперечок, розбіжностей та конфліктів серед користувачів для роз'єднання суспільства та створення атмосфери непокою.

Важливо відзначити, що такі практики можуть мати розбіжність з міжнародними стандартами та принципами інформаційної безпеки. Держави та громадяни повинні бути свідомими щодо цих можливих загроз та вживати заходів для впізнавання та захисту від них.

Щоб захистити себе від можливих загроз - видаліть свої облікові записи із цих соціальних мереж. Не ставайте помічником ворога.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
З 24 лютого на Україну було здійснено підлий напад. З цього моменту житя українців поділилася на до та після. Наразі виникають ситуації, які нам мирному населенню не відомі. Тож надає о поради, які можуть врятувати життя.
Оголошення
live comments feed...