• Головна
  • ЦНАП виконавчого комітету Царичанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області
PR
13:00, 31 жовтня 2023 р.

ЦНАП виконавчого комітету Царичанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області

PR

За даними Царичанської селищної ради, станом на середину серпня 2023 року населення Царичанської селищної територіальної громади (СТГ), розташованої в Дніпровському районі Дніпропетровської області України, становить 14473 особи, до яких належать і 1484 зареєстровані внутрішньо переміщені особи.

Щоб задовольняти адміністративні потреби у послугах місцевих жителів на території Царичанської СТГ, у селищі міського типу Царичанка в будні дні працює Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) виконавчого комітету Царичанської селищної ради. Загалом установа надає 324 види адміністративних послуг, серед яких:

  • послуги з реєстрації місця проживання;
  • послуги з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно;
  • послуги з державної реєстрації юридичних і фізичних осіб — підприємців;
  • послуги Державного земельного кадастру;
  • адміністративні послуги соціального характеру;
  • деякі послуги Пенсійного фонду України;
  • послуги у сфері будівництва стосовно об’єктів, що за класом наслідків належать до об’єктів із незначними наслідками (СС1);
  • послуги з видачі документів для здійснення дозвільних і реєстраційних процедур у будівництві.

Водночас до компетенції установи належать послуги, суб’єктом надання яких є структурні підрозділи самого виконавчого комітету селищної ради, а віднедавна й комплексний сервіс «Я — Ветеран», який охоплює 116 адміністративних послуг для учасників бойових дій, ветеранів і ветеранок, а також для членів їхніх сімей.


«Найбільш популярні у 2023 році послуги з надання відомостей із Державного земельного кадастру, видача витягів із реєстру територіальної громади та адміністративні послуги соціального характеру (призначення субсидій, державних допомог і пільг), — зазначає керівниця ЦНАПу Леся Дубовик. — Зокрема, найбільший попит серед ВПО мають адміністративні послуги з: видачі довідок і призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання; взяття на облік громадян, які потребують надання житлового приміщення з фондів житла для тимчасового проживання; призначення субсидій і пільг».

За словами працівників місцевого ЦНАПу Царичанської СТГ, графік роботи установи не змінювався з моменту відкриття. Царичанська громада не перебуває під постійними обстрілами, але під час оголошення повітряної тривоги, щоб убезпечити життя, персонал ЦНАПу, що складається з одинадцяти працівників, і відвідувачі проходять до найближчого укриття.

«До селищного центру надання адміністративних послуг звертаються приблизно 750 осіб на місяць, — додає Леся Дубовик. — З початком повномасштабного вторгнення та протягом 2022 року кількість послуг, які можуть бути надані через ЦНАП різко зменшилася через відключення реєстрів і міграцію населення. Так, за 2022 рік наш ЦНАП надав 3127 послуг (2021 року — 8256). Проте за перше півріччя 2023 року було надано 4534 адміністративні послуги».


Уже незабаром показники установи вдасться значно збільшити завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), яке співпрацює з Дніпропетровською ОВА, представники якої ретельно вивчають потреби всіх територіальних громад. Проєкт USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» забезпечує місцеві ЦНАПи необхідною технікою та іншим офісним обладнанням. Зокрема, для ЦНАПу Царичанської СТГ одним із найнагальніших питань є придбання нового обладнання для видачі паспортних документів. За словами працівників, невідкладного розв’язання потребує й питання роботи багатофункціональних пристроїв, які почали виходити з ладу.

«Головне управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області оптимізувало свої територіальні підрозділи. Зрештою відбулося скорочення Царичанського сектору ДМС, через що він припинив роботу 1 липня 2022 року,пояснюють фахівці Дніпропетровської ОВА. — Особи, яким треба отримати паспорт громадянина України чи вклеїти фотокартку, мусять їхати до сусідніх населених пунктів за 40 км, а згодом — іще раз, щоб отримати документи».


В зв’язку ізобстрілами енергетичної інфраструктури, населення громади, і, в тому числі, центр надання адміністративних послуг відключали від електропостачання згідно з графіками. Щоб організувати безперервну роботу, ЦНАП заздалегідь забезпечили генераторами та пальним. Загалом за останні півтора року робота ЦНАПу дещо змінилася: через активне використання інформаційних систем і реєстрів збільшилося навантаження як на адміністраторів, так і на техніку.

Підвищення рівня надання адміністративних послуг жителям Дніпропетровщини стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, отриманій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), і проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», що забезпечив технічну й експертну допомогу в оснащенні ЦНАПів об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...