• Головна
  • Забруднення атмосферного повітря: на якому місці Дніпро серед міст України
12:30, 13 жовтня 2023 р.

Забруднення атмосферного повітря: на якому місці Дніпро серед міст України

Забруднення атмосферного повітря: на якому місці Дніпро серед міст України

За комплексним індексом забруднення атмосферного повітря міст України, у першому півріччі 2023 року Дніпро стало першим. У 2022-му наше місто було на третьому місці.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на Центральну геофізичну обсерваторію ім. Срезневського (ЦГО).

Разові максимальні концентрації вище ГДКм.р. з завислих речовин, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, сірководню, фенолу, сажі, фтористого водню, хлористого водню і формальдегіду відмічено в 17-69% міст, де проводились спостереження.

У дев'яти містах України - Дніпро, Кам’янське, Одеса, Миколаїв, Київ, Вінниця, Львів, Запоріжжя, Луцьк рівень забруднення повітря за комплексним індексом забруднення атмосфери (КІЗА) характеризувався як високий. У семи містах відмічався підвищений рівень забруднення, у 16-ти містах – низький.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року у 10-ти містах спостерігалось зниження рівня забруднення атмосферного повітря (за КІЗА), найбільш помітне – у Кам’янському, Кривому Розі, Одесі, Чернівцях.

Забруднення атмосферного повітря: на якому місці Дніпро серед міст України, фото-1

Високий рівень забруднення повітря обумовлений здебільшого значними середніми концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, фтористого водню, оксиду вуглецю, завислих речовин.

За інформацією фахівців ЦГО, у першому півріччі 2023 зареєстровано три випадки максимального забруднення (разова концентрація дорівнює 5 ГДКм.р. і вище) атмосферного повітря сірководнем у Дніпрі з концентрацією 0,069 мг/м3 (8,6 ГДКм.р.) у червні.

Вас можуть зацікавити новини:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...