• Головна
  • Функціонування з "мертвим рівнем води", чи "фукусімський" сценарій: чим загрожує ЗАЕС підрив гідроелектростанції
18:00, 6 червня

Функціонування з "мертвим рівнем води", чи "фукусімський" сценарій: чим загрожує ЗАЕС підрив гідроелектростанції

Функціонування з "мертвим рівнем води", чи "фукусімський" сценарій: чим загрожує ЗАЕС підрив гідроелектростанції

Підірвавши греблю Каховської ГЕС, російська федерація остаточно довела, що є загрозою для всього цивілізованого світу. Зокрема, вона піддала небезпеці найбільшу в Європі АЕС - Запорізьку. Це спроба терористами підняти ставки і налякати всіх можливою ядерною катастрофою. 

Про це повідомляє сайт 056.

Ситуація є небезпечною, тому що Каховське водосховище пов'язане з водоохолодженням Запорізької АЕС. Адже відсутність охолоджуючої води в основних системах водопостачання протягом тривалого періоду часу призведе до розплавлення ядерного палива і виходу з ладу аварійних дизель-генераторів

"Спуск води може створити передумови, що не буде достатньо обсягу води, щоб здійснювати охолодження ядерних реакторів. І це може створити аварію з непередбаченими наслідками", - проректор з наукової роботи ДНУ імені Олеся Гончара, кандидат біологічних наук Олег Маренков.

Заспокоює те, що можливість зниження рівня води в Каховському водосховищі була передбачена під час будівництва ЗАЕС А тому, ситуація наразі утримується в межах «проєктної».

"Існує розроблений перелік заходів, необхідних, якщо рівень води в Каховському водосховищі падатиме, і відповідні інструкції, як діяти персоналу ЗАЕС, аби гарантувати її безпеку", - заявив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Він не оцінює цю ситуацію як критичну, оскільки станція має власний ставок-охолоджувач, що відокремлений від Каховського водосховища.

Такої ж позиції притримується і начальник Нікопольської РВА Євген Євтушенко. Посилаючись на спеціалістів, з якими спілкувався, запевнив, що станція зможе функціонувати навіть в умовах «мертвого рівня води» – якщо залишиться тільки русло Дніпра.

"Охолоджувачі зможуть працювати. Тобто наразі критичної ситуації навколо ЗАЕС немає", – сказав начальник РВА

За даними фахівців МАГАТЕ, нинішня оцінка ситуації показує, що безпеці АЕС безпосередньої загрози немає. Поки що, зниження водного рівня становить 5 см за годину.

Відео і супутникові знімки поки що не дозволяють зробити остаточний висновок, наскільки критично впаде рівень води у Каховському водосховищі після його підриву окупантами. Але треба виходити і з найгіршого варіанту.

"Попереду може бути "фукусімській" сценарій – через брак подавання води ЗАЕС не відбудеться відбір тепла з активної зони реакторів, відбудеться їх розігрів і далі те, що було на Фукусімі", - розповів президент Центра глобалістики "Стратегія ХХI" Михайло Гончар у інтерв'ю Ukrlife.TV.

За його словами, такі дії Кремля, які загрожують ядерною аварією, можна прирівнювати до застосування ядерної зброї без її фактичного застосування.

"У цьому, очевидно, полягає замисел кремля. Він хоче створити проєкцію загрози атомної аварії, без застосування ядерної зброї і змусити нас припинити наступальні дії ЗСУ і Захід – примушувати нас так само зупинитися", - резюмував Гончар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...