• Головна
  • Нацбанк звернувся до власників банківських карток: є дві важливі поради
16:00, 8 травня 2023 р.

Нацбанк звернувся до власників банківських карток: є дві важливі поради

Нацбанк звернувся до власників банківських карток: є дві важливі поради

Під час повномасштабної війни спостерігається збільшення проявів кібершахрайства та кіберзлочинності. Найпопулярнішим методом крадіжок з платіжних карток в Україні залишається соціальна інженерія. Протидіяти цьому можна. Є кілька способів.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на НБУ.

Більшість випадків, коли громадяни втрачають свої кошти, виникають через розголошення ними даних своєї картки, одноразових паролів для підтвердження операцій, даних для входу до інтернет-банкінгу.

Сума збитків банків, торговців, клієнтів від незаконних дій з платіжними картками за минулий рік становила понад 481 млн грн. Це на 46% більше ніж у довоєнному 2021 році. Кількість незаконних дій з платіжними картками, за якими були завданні збитки, зросла на 8%.

У 2022 році сума середня сума однієї незаконної операції становила близько 2 200 грн, що на третину більше ніж у 2021 році – 1 600 грн.

86% від загальної кількості випадків платіжного шахрайства за 2022 рік відбулися в мережі Інтернет, водночас лише 14% – через фізичні пристрої (торговельна мережа, банкомати, пристрої самообслуговування).

"З початку цього року до Департаменту кіберполіції надійшло вже понад 20 тисяч звернень громадян, з них – більше 75% щодо шахрайства в Інтернеті. Аналогічні відсоткові показники ми спостерігали й минулого року, відповідно протидія онлайн-шахрайству залишається одним з основних напрямів роботи кіберполіції", – наголосив начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України полковник поліції Юрій Виходець.

Цього можна було б уникнути, пам’ятаючи та дотримуючись правил безпечного використання платіжних карток.

Національний банк повідомляє громадянам про прості базові правила платіжної безпеки:

  • необхідно тримати в секреті смс-коди від банків та мобільних операторів, три цифри на звороті картки (CVV-код), логіни та паролі від інтернет-банкінгу;
  • перш ніж ввести в будь-яку форму дані своєї платіжної картки або паролі до інтернет-банкінгу, необхідно перевірити URL-адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що користувач опинився на фішинговому сайті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...