Тарілка для мікрохвильової пічки: чому звичайний посуд небезпечний і його не можна застосовувати
Мабуть, більшість користувачів знають, що використовувати звичайний посуд у мікрохвильовій пічці заборонено. Але про причини заборони ніхто зазвичай не цікавиться і не завжди усвідомлює в чому проблема використання звичайної порцеляни чи кераміки. Спробуємо пояснити чому такий посуд не можна застосовувати і чому треба шукати повноцінну заміну.
Тарілки для мікрохвильової печі Samsung або інших популярних брендів пропонують різні виробники та постачальники. В нашому інтернет-магазині «Майстер плюс» є можливість придбати різноманітні запасні частини для НВЧ. А також купити запасні деталі для різноманітних побутових приладів та пристроїв.
В чому основна проблема застосування металевого чи порцелянового посуду
Основна проблема у тому, що такий посуд практично непроникний для того випромінювання, яке дає піч із надвисокочастотними хвилями. Ці хвилі не можуть проникати крізь поверхню:
- металевого посуду, включно із посудом з міді, алюмінію, інших сплавів та композитів;
- ·мікрохвилі не проникають крізь стінки скляного та порцелянового посуду;
- не можна застосовувати для мікрохвильовки посуд із пластику, силікону та іншого матеріалу із малою температурою плавлення;
- дерев’яний посуд теж не можна ставити у пічку, оскільки він розсихається, тріскається і руйнується.
Проблема ще й в тому, що не тільки їжа не буде готуватись чи нагріватись, але й в тому, що буде значна різниця температур між посудом і вмістом. Отже, поверхня металевого чи порцелянового посуду почне дуже сильно і швидко нагріватись, якщо цей посуд поставити у піч. Тривале перебування у мікрохвильовій може призвести до виникнення неприємного ефекту іскріння поверхні та появи статичних зарядів. А це своєю чергою може якщо не вивести з ладу прилад, то принаймні спричинити поломку однієї з його частин.
Чому не можна ставити у мікрохвильову посуд із дефектами
Посуд, який можна застосовувати для нагріву їжі чи її приготування у мікрохвильовій пічці або інший посуд також не може мати подряпин, тріщин та інших дефектів поверхні. Це може призвести не тільки до подальшого руйнування, але й до виникнення НС, під час якої пічка виступить каталізатором руйнації безпосередньо всередині нагрівальної камери.
Який посуд можна ставити у пічку
Окрім спеціально розробленого посуду, до такого слід віднести і керамічний, але на ньому не має бути малюнків, різноманітних деталей, тим більше – дрібних. Нагрівати в керамічному однотонному посуді можна не тривалий час, оскільки поверхня дуже сильно нагрівається. Єдине виключення для порцеляни – це посуд без високого борту по периметру та різноманітних візерунків і малюнків.
Ще один виняток – спеціальні контейнери для розігріву з пластику.