• Головна
  • Популярний заспокійливий препарат планують віднести до категорії наркотичних засобів
13:00, 7 грудня 2022 р.

Популярний заспокійливий препарат планують віднести до категорії наркотичних засобів

Популярний заспокійливий препарат планують віднести до категорії наркотичних засобів

В Україні створили постанову про зміну переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Якщо її ухвалять, то "Гідазепам" будуть відпускати в аптеках за спеціальним рецептом на психотропні та наркотичні лікарські засоби, що потребують суворої звітності. Зараз його також продають за рецептом, але звичайним, а в деяких аптеках препарат можна придбати взагалі без рецепту.

Про це повідомляє на сайт 056 з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

За даними ТОВ "Проксіма Рісерч Інтернешнл", до проекту постанови, продаж лікарського засобу "Гідазепам" за 2021 рік становив 46,9 млн таблеток (95% загального ринку продажу подібних препаратів). За період з 1 січня по 31 вересня 2022 року в Україні було реалізовано 46,76 млн таблеток препарату. Враховуючи, що з 24 лютого, за оцінками ООН у справах біженців, Україну залишили понад 11 мільйонів людей, роздрібна реалізація лікарського засобу "Гідазепам" за 9 місяців майже дорівнює обсягу продажів за 2021 рік.

"Ці статистичні дані свідчать про значне збільшення застосування лікарського засобу "Гідазепам", що може призвести до значних порушень здоров’я пацієнта без належного контролю за лікувальним процесом лікарем", – ідеться в пояснювальній записці.

Також рішення про внесення гідазепаму до переліку наркотичних і психотропних засобів підтримало командування Медичних сил ЗСУ – "з метою попередження випадків зловживання та немедичного використання лікарського засобу військовослужбовцями".

Ще один аргумент МОЗ полягає в тому, що лікарський засіб з діючою речовиною гідазепам за фармакотерапевтично групою відноситься до психолептичних засобів, анксіолітиків, похідних бензодіазепіну. До цієї ж групи віднесено лікарські засоби: Діазепам, Лоразепам, Феназепам, Альпразолам, які вже внесено до переліку наркотичних засобів психотропних речовин.

"Реалізація проекту постанови сприятиме поліпшенню громадського здоров’я, оскільки запобігатиме зловживанню наркотичними лікарськими засобами, що призводить до загрози життю та здоров’ю громадян", – вважають у МОЗ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...