• Головна
  • Мобілізація в Україні: граничний вік для різних категорій військовослужбовців
17:30, 19 листопада 2022 р.

Мобілізація в Україні: граничний вік для різних категорій військовослужбовців

Мобілізація в Україні: граничний вік для різних категорій військовослужбовців

Верховна рада схвалила укази президента Володимира Зеленського про продовження строку дії воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів до 19 лютого 2023 року. Відповідно, повістки військовозобов'язаним теж продовжать вручати. Українське законодавство передбачає граничний вік перебування на службі для різних категорій військовослужбовців. Детальніше про кожен випадок розповідає редакція.

Кожна категорія військовослужбовців має різний граничний термін перебування на службі. Про це мовиться у законодавстві країни.

Граничний вік перебування на військовій службі

До 45 років – військові рядового, молодшого сержантського і старшинського складу, що служать за контрактом. Також військовослужбовці молодшого офіцерського складу.

До 50 років – ті, хто входять до старшого сержантського і старшинського складу і служать за контрактом. Військові старшого офіцерського складу: майори (капітани 3 рангу), підполковники (капітани 2 рангу).

До 55 років – вищий сержантський і старшинський склад, що проходить військову службу за контрактом. Військовослужбовці старшого офіцерського складу – полковники (капітани 1 рангу).

До 60 років – військові вищого офіцерського складу. Військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу, які служать під час особливого періоду.

До 65 років – військові вищого офіцерського складу, які проходять службу в особливий період.

Зверніть увагу, що воїни ЗСУ та інших військових формувань можуть продовжити службу після досягнення граничного віку, за їхнім бажанням. Відтермінувати закінчення можна до 5 років. Однак важливо, щоб такі військовослужбовці мали високий профвишкіл, практичний досвід на відповідній посаді та були визнаними військово-лікарською комісією придатними за станом здоров'я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...