• Головна
  • Від роверів для дослідження Венери до застосунку з розпізнавання воєнної техніки: які проєкти представили на NASA Space Apps Challenge Dnipro
Новини компаній
17:00, 7 жовтня

Від роверів для дослідження Венери до застосунку з розпізнавання воєнної техніки: які проєкти представили на NASA Space Apps Challenge Dnipro

Новини компаній

1-2 жовтня у Дніпрі відбувся локальний етап наймасштабнішого космічного хакатону від NASA. Цього року 195 космічних ентузіастів з різних куточків України долучилися до NASA Space Apps Challenge Dnipro.

NASA Space Apps Challenge — це 48-годинний марафон, на якому шанувальники космосу з усього світу працюють над вирішенням реальних завдань від NASA. Хакатон проходить з 2012 року, а кількість його учасників кожного року обчислюється десятками тисяч.

Від роверів для дослідження Венери до застосунку з розпізнавання воєнної техніки: які проєкти представили на NASA Space Apps Challenge Dni..., фото-1

Цього року до NASA Space Apps Challenge Dnipro приєдналися 195 учасників, які об’єдналися у 41 команду. Разом вони презентували 38 проєктів. Традиційно з розробкою проєктів і їхньою технічною складовою учасникам допомагали ментори NASA Space Apps Challenge Dnipro. Серед них були як представники космічних компаній Dragonfly Aerospace і EOS Data Analytics, так і професіонали у галузях інженерії, технологій, розробки комп'ютерних ігор, дизайну. Шостий рік поспіль локальний етап хакатону від NASA проходить і у Дніпрі. Цьогоріч — в онлайн форматі. Організатор NASA Space Apps Challenge Dnipro — ГО «Асоціація Ноосфера». Хакатон — одна з багатьох ініціатив з розбудови екосистеми космічної творчості, яку розвиває в Україні ГО «Асоціація Ноосфера» за підтримки свого співзасновника, мецената і бізнесмена у сфері космічних технологій, Макса Полякова.

Тема цьогорічного хакатону — Make Space. Усі проєкти локального етапу хакатону освітлювали космічну тематику з різних сторін, у тому числі — застосовували космічні дані для військових цілей. Так, у рамках челенджу Earth Data Analysis Developers Wanted!, команда Eye for AI презентувала застосунок, здатний виявляти військову техніку на полі бою, використовуючи дрони і супутники. Нейронні мережі обробляють зображення швидше, ніж люди. Оскільки українським військовим наразі надважливо вчасно виявити ворожу техніку, команда Eye for AI обрала саме такий напрямок роботи.

Для участі у міжнародному етапі журі локального етапу у Дніпрі, на чолі з головою правління ГО «Асоціація Ноосфера» Михайлом Рябоконь, мало обрати лише три команди. Ними стали:

  • PureAir. Команда працювала над завданням Earth Data Analysis Developers Wanted!, у рамках якого вони презентували програму віртуальної реальності, яка дозволить з легкістю переформатовувати складні математичні розрахунки і показники у зображення про різні погодні явища на нашій планеті. Таким чином, можна буде побачити різні види природних явищ як-от: вода, вітер, пожежі, хмари. У команді вважають, що у майбутньому даний проєкт може стати основою для створення міні-школи про наш світ для дітей і дорослих.
  • TSUBASA. Команда вирішувала челендж On the Way to the Sun, який полягав у створенні креативної розповіді про рекордну подорож сонячного зонда Parker у 2021 році та всіх небезпек, які він подолав на своєму шляху. TSUBASA створили відеогру Sun Runner. Вирішуючи різноманітні головоломки цієї гри, діти і підлітки дізнаються про космічні явища в цілому, а також про історію сонячного зонда Parker, а саме який рекорд побив цей зонд і чому було так важливо його запустити.
  • NEXT SPACE LAB. Команда працювала на челенджем Exploring Venus Together, за умовами якого вони створили систему накопичення енергії для марсоходу чи посадкового модуля, яка буде утримувати енергію 60 днів і більше. За основу цієї системи команда взяла технологію натрій-сірчаних батарей, які чудово працюють в умовах Венери.

Команди-учасниці NASA Space Apps Challenge Dnipro презентували проєкти на високому рівні. Тож журі дніпровської локації хакатону відзначили ще три команди, які отримали призи їхньої симпатії:

  • INTERSTELLAR. Команда, яка працювала над завданням Exploring Venus Together.
Від роверів для дослідження Венери до застосунку з розпізнавання воєнної техніки: які проєкти представили на NASA Space Apps Challenge Dni..., фото-8
  • EYE FOR AI. Команда, яка прийняла виклик під назвою Earth Data Analysis Developers Wanted!
  • Einstein's sect. Команда, яка спробувала врятувати Землю у рамках завдання Save the Earth from another Carrington event
Від роверів для дослідження Венери до застосунку з розпізнавання воєнної техніки: які проєкти представили на NASA Space Apps Challenge Dni..., фото-11

Усі переможці отримають космічні подарунки від Noosphere.

Переможці локального етапу у Дніпрі продовжать боротьбу за звання Глобальних переможців, які стануть відомі 8 грудня 2022 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...