Демонстративний ядерний удар: кому загрожує «ядерний потяг путіна»
«Інформаційний вкид» про т. зв. ядерний потяг путіна, яким здійснює управління секретний ядерний підрозділ 12-го головного управління МО рф та який відправлений з центральної частини росії у напрямку України, з’явилася 2 жовтня на проросійському Telegram-каналі Rybar, передає редакція.
Стверджувалось, що ешелон бронетранспортерів БПМ-97 та іншої спеціалізованої військової техніки з ядерною зброєю призначений для завдання демонстративного ядерного удару на російсько-українському кордоні або в акваторії Чорного моря. Начебто кремль допускає, що в разі помилки можуть постраждати і російські прикордонні міста.
Інформацію миттєво «підхопили» як проросійські Telegram-канали та новинні ресурси, так і досить впливові західні видання («The Times»). На фоні попереджень НАТО про можливість використання рф зброї масового ураження проти українських територій та того, що доктрина росії допускає використання ядерної зброї проти без’ядерних держав, цей «інформаційний вкид» виглядає досить достовірно. Водночас, Міністерство оборони США не підтверджує, що росія перевозить тактичну ядерну зброю залізницею для подальшого її застосування проти України. Американська та британська розвідки наразі вважають, що путін не наважиться «натиснути на червону кнопку».
Кремль офіційно не коментує наявність в арсеналі російських ядерних сил т.зв. ядерних потягів. Скоріш за все це журналістське кліше має на увазі ядерні поїзда-носії міжконтинентальних балістичних ракет – бойові залізничні ракетні комплекси (БЗРК) з ракетою РТ-23УТТХ «Молодець», які в якості стримуючого фактора для НАТО до 2007р. перебували на озброєнні ЗС СРСР та ЗС рф.
Він являє собою спеціально сконструйований залізничний потяг, що курсує звичайними залізницями, у вагонах якого розміщуються стратегічні ракети (як правило міжконтинентального класу), а також командні пункти, технологічні та технічні системи, засоби охорони, особовий склад, що забезпечує експлуатацію комплексу та системи його життєзабезпечення. Роботи щодо проекту «Баргузін» (модифікації БЗРК «Молодець») було припинено рф в 2016р. Офіційний кремль не підтверджує, але і не спростовує пояснення в соцмережах, що ажіотаж навколо «ядерного ешелону» обумовлений проведенням ЗС рф чергових масштабних навчань військ стратегічного призначення «Гром» (востаннє проводилося у жовтні 2019 року).
Навіщо кремль просуває в інфопростір подібний меседж?
Подібні «повідомлення про ядерний потенціал» мають чіткі ознаки інформаційно-психологічної спецоперації путіна, який вивів ядерний шантаж на новий рівень та тероризує Захід та офіційний Київ загрозою застосувати надпотужну зброю. Адже недарма в публікаціях згадується вислів «ядерний потяг», який взятий з американської термінології часів «холодної війни», коли навіть угруповання із 18 супутників-шпигунів над росією не дозволяло гарантовано ідентифікувати БЗРК на маршрутах їхнього бойового патрулювання.
В цьому ряду загрозлива публікація італійського видання «La Repubblica», яке з посиланнями на джерела в НАТО у яскравих фарбах розписала, як російська атомна субмарина К-329 «Бєлгород», що вважається «прототипом нової концепції війни», вийшла в Арктику для випробування нової надпотужної торпеди «Посейдон», яку іноді називають «Паладином Апокаліпсису», що може викликати «радіоактивне цунамі», здатне стерти з лиця землі такі мегаполіси, як Нью-Йорк та Лос-Анджелес.
«Вкиди» про «ядерний потяг» та «зброю Апокаліпсису» є елементами інформаційного тиску на світову спільноту, який має на меті залякати Захід і примусити його руками Україну сісти за стіл переговорів з росією. Таким чином кремлівський диктатор дає світовій спільноті сигнали щодо своєї готовності до рішучих заходів вирішення «українського питання», оскільки росія втрачає позиції на полі бою.
Ймовірність застосування росією ядерної зброї в Україні під приводом захисту «суверенітету та територіальної цілісності росії» залежить від того, чи сприйматиме путін попередження США та союзників про «катастрофічні наслідки такого рішення» як загрозу собі та державній системі.
Адже США та союзники дуже серйозно ставляться до ядерних погроз росії і уважно стежать за пересуванням ядерних сил рф.
Переконані, що, незважаючи на постійний шантаж з боку кремля, рф не зможе дотиснути США і Захід щодо якихось поступок стосовно інтересів України.