• Головна
  • Восьмий пакет санкцій проти росії: грецький «козир» Заходу та маніпуляції щодо рішення ОПЕК
12:00, 6 жовтня

Восьмий пакет санкцій проти росії: грецький «козир» Заходу та маніпуляції щодо рішення ОПЕК

Восьмий пакет санкцій проти росії: грецький «козир» Заходу та маніпуляції щодо рішення ОПЕК

5 жовтня посли країн Євросоюзу схвалили восьмий пакет санкцій проти росії, який, зокрема, включає обмеження ціни на нафту третім країнам. Представили його широкому загалу вже сьогодні, 6 жовтня, передає редакція.

Станом на зараз відомо, що Єврокомісія затвердила 8 пакет санкцій проти росії. Про це йдеться на її сайті.

Перша частина санкцій стосується осіб і організацій, а друга – обмеження торгівлі.

На які ще сфери накладені заборони:

  • Обмеження проти фізичних та юридичних осіб;
  • подальше обмеження торгівлі, нові заборони на імпорт російської продукції, що позбавляє російську економіку семи мільярдів євро, а також товари, ключові технології, які росії потрібні для війни в Україні;
  • обмеження ціни на нафту, що допоможе зменшити доходи росії та зберегти стабільність світових енергетичних ринків;
  • санкції проти тих, хто намагається обійти попередні обмеження.

кремль вирішив прийняти бій у світовій нафтовій війні. 

«СПРОБА НАФТОВИХ МАНІПУЛЯЦІЙ»  

Країни ОПЕК+ (головне об’єднання нафтовидобувних країн) прийняли рішення про скорочення видобутку нафти одразу на 2 млн барелів на добу. Як повідомляють аналітики в енергетичній сфері, таке рішення є доволі раціональним, оскільки за рахунок значного скорочення пропозиції нафтовидобувні країни намагаються підвищити ціни на сировину та не втратити прибуток.  

Однак російські пропагандисти «приправляють» цю новину тезою «за рахунок такого ходу саудити прагнуть розлютити США та допомогти росії». Але насправді таке твердження не має нічого спільного з реальністю, бо «зберегти заробіток» і «допомогти росії» – поняття зовсім не тотожні.  

«ЄВРОПЕЙСЬКИЙ САНКЦІЙНИЙ КОЗИР»  

Однак існує ще один, поки що не задіяний аспект економічної війни проти росії, який може сильно вдарити по москві. Більше того, він залежить від учасника, який у геополітичній грі згадується доволі рідко – а саме про Грецію. Але чому так важлива роль саме Греції?  

Як відомо, росія продовжує отримувати левову частку своїх прибутків від продажу нафти, ціну на яку прагне обмежити колективний Захід. Але провідний економіст «Інституту міжнародних фінансів» Р.Брукс вже доволі давно підкреслив інший факт: перед тим, як знайти покупців на свою нафту, росії потрібно знайти перевізників. І саме тут у геополітичну гру вступають греки, що транспортують аж 60% російської нафти, що перевозиться морем.   

Частка Греції в цьому сегменті з початку російського вторгнення в Україну подвоїлася. Грецькі міжнародні судноплавні магнати стверджують, що якщо нафту не перевозитимуть вони, то це зробить хтось інший. Але Р.Брукс притримується протилежної точки зору і каже, що обмеження транспортування російської нафти грецькими судами стане дуже серйозним ударом по економіці росії.  

«ПЕРЕМОЖНИЙ ФІНАЛ?»  

Загалом зараз росія намагається насичити світовий ринок вуглеводнів власними маніпуляціями та дезінформацією для дотримання образу «важливого гравця» та створення ілюзії «переможних перемог». Однак ця геополітична гра ще дуже далека до свого завершення і її фінал нічого хорошого росії не обіцяє.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...