• Головна
  • Якщо війна затягнеться, із України можуть виїхати до 5 млн громадян
16:30, 28 вересня 2022 р.

Якщо війна затягнеться, із України можуть виїхати до 5 млн громадян

Якщо війна затягнеться, із України можуть виїхати до 5 млн громадян

У світі відбувається жорстка конкуренція за трудові ресурси. Європа старішає сильніше за Україну і компенсує це старіння емігрантами. У разі затягування війни її трудовий резерв поповнять ще 5 млн біженців з нашої країни.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на Національне агентство з питань державної служби.

"З 24 лютого до 19 вересня з України виїхали близько 8,4 млн людей. В’їхали за цей час - 7,2 млн. Наразі за кордоном перебувають 1,2 млн людей з України. Вагому частину із них, окрім жінок із дітьми, складають малий прикордонний рух, відрядження, відпустки, виїзд іноземців у перші дня війни, перетин кордонів з метою пільгового ввезення автомобілів, тощо", – розповіла директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.

За її словами, окрім 1,2 млн, які вже перебувають за кордоном, з України може додатково виїхати щонайменше 500-600 тис. людей. А максимальна кількість емігрантів може сягнути 5 млн.

"Цей сценарій стане реальним у випадку затягування війни. За таких умов існує ризик, що після скасування воєнного стану до українок з дітьми почнуть переїздити чоловіки", – сказала Лібанова.

Вона зазначила, що українці, які виїхали мають добрий трудовий потенціал. Значну їх частину складають діти шкільного та молодь. Відтак, якщо ця хвиля емігрантів пробуде у Європі більше року, є ризик, що більшість не повернеться додому.

На думку Лібанової, наші громадяни мають відчувати себе українцями за кордоном і зберігати зв’язок з Україною. Інакше після війни наша країна втратить робочу силу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...