![](https://s.056.ua/section/logo/upload/pers/14/logo.png?20240727)
Медзаклади Дніпропетровщини отримали понад 28 тис доз вакцини ві поліомієліту
![Медзаклади Дніпропетровщини отримали понад 28 тис доз вакцини ві по... Медзаклади Дніпропетровщини отримали понад 28 тис доз вакцини ві поліомієліту](/dist-assets/images/cap.jpg)
У медзаклади Дніпропетровщини надійшло понад 28 тис вакцини від поліомієліту. Препарат у вигляді крапель надав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
Про це повідомили в пресслужбі Дніпропетровської обласної військової адміністрації.
«Поліомієліт – небезпечне інфекційне захворювання, яке може спричинити параліч і ураження дихальних м'язів. Ліків від нього не існує. Єдиний спосіб убезпечитися від цієї хвороби – пройти курс щеплення», – зазначила начальниця відділу департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Наталя Шмалько.
Найбільш вразливі до хвороби – діти до п'яти років. Тому малечу щеплять у перші місяці життя. Аби сформувати пожиттєвий імунітет, дитина має отримати 6 профілактичних доз вакцини згідно з календарем.
Наталя Шмалько підкреслила: у закладах області вакцини достатньо.
Імунізувати малечу можна безкоштовно у будь-якій амбулаторії. Для цього слід звернутися до сімейного лікаря чи педіатра. Якщо пропустили щеплення, це потрібно якнайшвидше надолужити.