• Головна
  • Вперше в історії відбулося повне відключення ЗАЕС від енергомережі: що з радіаційним фоном
17:30, 25 серпня 2022 р.

Вперше в історії відбулося повне відключення ЗАЕС від енергомережі: що з радіаційним фоном

Вперше в історії відбулося повне відключення ЗАЕС від енергомережі: що з радіаційним фоном

Сьогодні на ЗАЕС було знеструмлення через відключення повітряної лінії. Також в деяких ЗМІ з'явилася інформація про те, що "аварія на блоці №6, можливий витік радіації чи радіоактивної води". Але фахівці проводять пускові операції з підключення одного з енергоблоків до мережі, зауваження до роботи автоматики та систем безпеки відсутні. Станом на 14:30 радіаційний фон у місті відповідає нормі.

Про це повідомляє редакція.

"Сьогодні, 25 серпня 2022 року, через пожежі на золовідвалах Запорізької ТЕС, розташованої поруч із Запорізькою АЕС, двічі відключалась остання (четверта) лінія зв’язку ЗАЕС із енергосистемою України – ПЛ-750 кВ ЗАЕС – «Дніпровська». Три інших лінії зв’язку раніше були пошкоджені під час рашистських обстрілів.

Внаслідок цього два працюючих енергоблоки станції відключилися від мережі. Таким чином, дії загарбників спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції", - розповіли в Енергоатомі.

В Державній інспекції ядерного регулювання України уточнили, що внаслідок цієї події енергоблок № 5 ВП "Запорізька АЕС" відключився від мережі з послідуючим спрацюванням аварійного захисту. А енергоблок № 6 був переведений на живлення власних потреб.

О 12:29, після відновлення працездатності повітряної лінії ПЛ-750 кВ «Дніпровська», енергоблок № 6 ВП «Запорізька АЕС» було підключено до мережі. О 14:14, відбулось повторне відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ «Дніпровська».

"Наразі забезпечуються власні потреби АЕС в електроживленні з енергосистеми України через лінію зв‘язку ЗАЕС – Запорізька ТЕС.

Зауважень до роботи автоматики і систем безпеки наразі немає. Ведуться пускові операції з підключення одного з енергоблоків до мережі", - повідомили в Енергоатомі.

При цьому голова Нікопольська РВА Євген Євтушенко написав в своєму Telegram, що орки палять ліс неподалік від яхт-клубу та розганяють панічні настрої у людей по обидва береги водосховища.

Він попросив зберігати спокій, але не забувати про обережність. Заспокоїв і енергодарський міський голова Дмитро Орлов.

"До уваги енергодарців. Станом на 14:30 радіаційний фон в місті становить 10,4 мікрорентген на годину, що відповідає природньому.

Просимо без окремих рекомендацій. НЕ вживати препарат калію йодиту - в цьому зараз немає потреби!", - написав він в своєму Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Днепр #новини Дніпро #Дніпро #новости Днепр #новини Україна #Енергодар #Нікополь #новини Запоріжжя #новини Одеса #новини Черкаси
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...