• Головна
  • Складна ситуація на Запорізькій АЕС та необхідність евакуації: радіаційний фон станом на ранок
11:30, 17 серпня 2022 р.

Складна ситуація на Запорізькій АЕС та необхідність евакуації: радіаційний фон станом на ранок

Складна ситуація на Запорізькій АЕС та необхідність евакуації: радіаційний фон станом на ранок

Станом на 08:00 ранку 17 серпня 2022 року Запорізька АЕС продовжує працювати з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Періодичні обстріли ЗАЕС російськими військами з РСЗВ спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування станції.

Про це повідомляє редакція. 

Український персонал станції продовжує працювати і докладати всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень.

ЗАЕС досі окупована і контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається.

Наразі Запорізька АЕС продовжує працювати і виробляти електроенергію для потреб вітчизняної енергосистеми.

Олександр Старух в етері інформаційного марафону розповів про ситуацію в області.  Він зокрема відзначив ситуацію у Енергодарі, про небезпеки та необхідність евакуації.

"Ситуація дуже складна. Радіаційний фон не перевищує норм. Поведінка російського окупанта непередбачувана. На станції зайняті всі приміщення, призначені для укриття персоналу станції і органів керування станцією. Те що окупанти стріляють з під станції прикриваючись нею. Все це створює критичну ситуацію щодо дотримання правил ядерної безпеки", – повідомив Олександр Старух

Попри знаходження українських працівників на ЗАЕС, система безпеки відключена від зовнішніх каналів контролю. Обласна влада намагається забезпечити людей усім необхідним на випадок аварії.

"Всі сили і засоби готові, щоб люди могли евакуюватися з неокупованої території. На тимчасово окупованих територіях ми радимо людям виїжджати, особливо жінкам і дітям, це категорії які найбільше постраждають внаслідок аварії", - закликав очільник ЗОВА

Інформація щодо радіаційного фону на 08:00 годину 17 серпня 2022 року

ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє, що радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення. 

Станом на 08.00 годину 17.08.2022 року гама - фон становить :

  • м. Запоріжжя - 13мкР/год;
  • м. Енергодар - 9 мкР/год
  • м. К-Дніпровська - 10мкР/год
  • м. Василівка - 10 мкР/год;
  • смт. Михайлівка - 7 мкР/год;

та є таким, який не перевищує властивий для цих територій природний фон.

Нагадаємо, що 5 серпня внаслідок атаки російських військових на Запорізьку АЕС на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист – і один із трьох працюючих енергоблоків тепер відключений. Під час обстрілів серйозно пошкоджені азотно-киснева станція, об‘єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є і пожежна небезпека.

6 серпня через обстріл загарбниками ЗАЕС пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС. 

11 серпня окупанти обстріляли пожежну частину, розташовану за територією ЗАЕС і призначену для її захисту від пожеж та їх гасіння у разі надзвичайних ситуацій на станції.

13 серпня пошкоджень також зазнав відкритий розподільчий пристрій 750 кВ (ВРП-750).

Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів, щоб примусити росію звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль нашої держави заради безпеки всього світу.

Написати нам ?? | FB | IG | YT | TW

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь #0619
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...