• Головна
 • Ситуація на Запорізький АЕС залишається напруженою: розробка плану евакуації та радіаційний фон
11:30, 16 серпня 2022 р.

Ситуація на Запорізький АЕС залишається напруженою: розробка плану евакуації та радіаційний фон

Ситуація на Запорізький АЕС залишається напруженою: розробка плану евакуації та радіаційний фон

Станом на 08:00 ранку 16 серпня 2022 року Запорізька АЕС продовжує працювати з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Періодичні обстріли ЗАЕС російськими військами з РСЗВ спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування станції.

Про це повідомляє редакція. 

Керівник Запорізької ОВА Олександр Старух в етері телеканалу Апостроф TV розповів про стан справ навколо атомної електростанції. Очільник регіону повідомив, що ситуація залишається небезпечною не тільки для Запорізької області. Наслідки можливої аварії можуть торкнутися й сусідніх регіонів та країн. 

"Проблема в тому, що повністю реалізувати заходи щодо цивільного захисту населення дуже важко, адже частина території є окупованою. Ці істоти зайняли центр резервного управління. Але здійснювати управління мають наші енергетики, навіть при невеликих аваріях. Тому ситуація дійсно складна", - зазначив Олександр Старух. 

Зокрема, як повідомив керівник ЗОВА, наразі відбувається коригування плану евакуації з Енергодару та зони ризику радіаційного зараження з урахуванням військової ситуації. Ситуація також знаходиться на контролі центральної влади. 

"Розуміючи, що таке аварія в Чорнобилі, нехтувати жодною загрозою не можна. Наразі, радіаційна ситуація на АЕС стабільна. Норма не перевищує показників. Але все може змінитися у будь-який момент через безглузду діяльність окупанта", - прокоментував очільник регіону.

Олександр Старух також розповів про евакуацію населення. Так, щоденно люди виїздять до Запоріжжя. За минулий день до обласного центру прибуло понад 1300 осіб. Переважна більшість - із Запорізької та Херсонської областей. Через загрозу можливої аварії на АЕС багато евакуюються й з Енергодару.

Залишається досі відкритим питання опалювального сезону у Запорізькій області.

"У нас ситуація на підконтрольній території йду за планом. Ремонтуються об’єкти, оновлюються котельні. Головне, щоб був газ, адже обласний центр газифікований. Тут ми прораховуємо всі види робіт з забезпечення альтернативними джерелами пунктів обігріву та лікарень. Опрацьовується й можлива евакуація у випадку відсутності газу. Тому, ми маємо бути готові до усіх ситуацій", - наголосив очільник ЗОВА. 

Радіаційний фон станом на 08.00 годину 16 серпня 2022 року

ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє, що радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення. 

Станом на 08.00 годину 16.08.2022 року гама - фон становить:

 • м. Запоріжжя - 12мкР/год;
 • м. Енергодар - 9 мкР/год
 • м. К-Дніпровська - 11мкР/год
 • м. Бердянськ - 12 мкР/год;
 • м. Вільнянськ - 11мкР/год;
 • м. Василівка - 11 мкР/год;
 • смт. Михайлівка - 8 мкР/год;
 • м. Оріхів - 12мкР/год
 • м. Токмак - 12мкР/год
 • смт. Новомиколаївка - 11мкР/год

та є таким, який не перевищує властивий для цих територій природний фон.

Нагадаємо, що 5 серпня внаслідок атаки російських військових на Запорізьку АЕС на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист – і один із трьох працюючих енергоблоків тепер відключений. Під час обстрілів серйозно пошкоджені азотно-киснева станція, об‘єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є і пожежна небезпека.

6 серпня через обстріл загарбниками ЗАЕС пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС. 

11 серпня окупанти обстріляли пожежну частину, розташовану за територією ЗАЕС і призначену для її захисту від пожеж та їх гасіння у разі надзвичайних ситуацій на станції.

13 серпня пошкоджень також зазнав відкритий розподільчий пристрій 750 кВ (ВРП-750).

Український персонал станції продовжує працювати і докладати всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень.

ЗАЕС досі окупована і контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається.

Наразі Запорізька АЕС продовжує працювати і виробляти електроенергію для потреб вітчизняної енергосистеми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь #0619
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...