• Головна
  • Світовий Конґрес Українців закликає визнати російську федерацію – державою-терористом
Новини компаній
13:00, 8 серпня 2022 р.

Світовий Конґрес Українців закликає визнати російську федерацію – державою-терористом

Новини компаній

Світовий Конґрес Українців повністю підтримав заклик до Державного секретаря США о визнанні російської федерації в якості держави, яка спонсорує тероризм. СКУ призиває усю міжнародну спільноту та насамперед демократичні держави прийняти необхідні заходи, які потрібні для цього. 

Про це заявив Павло Ґрод, президент СКУ. Він відзначив, що закликає усіх миролюбних громадян звернутися з такою вимогою до свого уряду та обраних представників влади, щоб вплинути на них та зробити такий необхідний крок. Він також зауважив, що цього можливо досягти, тільки в тому випадку, якщо кожен українець, де б він не знаходився, особисто почне доносити це повідомлення до урядовців, які можуть вплинути на цю ситуацію. Для цього він рекомендує використовувати всі можливі шляхи: надсилати електронні листи, телефонувати, писати дописи в соціальних мережах та статті, а також вимагати зустрічей з урядовцями.

Павло Ґрод наголосив, що дієвість національних громад та організацій стане сильніше, коли політики зможуть почути, що кажуть окремі люди. 

Очільник СКУ підкреслив, що вже давно російська жорстокість до всього українського народу вийшла за межі такого поняття, як тероризм. 

«росія несе смерть, горе і страждання мільйонам лише заради задоволення хворих імперіалістичних амбіцій свого керівництва», – заявив Павло Ґрод. Він також підкреслив, що це без сумніву держава-терорист та справжнє зло. А також, що Москва має понести найпотужніше покарання за все те зло, яка вона робить. 

На думку лідера СКУ, росію мають вигнати з усіх важливих інституцій, в тому числі з G20, ООН, ОБСЄ. А на їх заміну має прийти членство у клубі держав, які спонсорують тероризм, таких як Північна Корея, Іран та Сирія. 

У заяві відзначається, що якщо державу визначають, як терориста, це має для неї ряд неприємних наслідків, які включають в себе серйозні економічні санкції. До них відносяться і санкції, які можуть бути накладенні на інші держави, які й далі ведуть справи з рф. Крім цього вводиться повна заборона товарів, які можуть мати подвійне використання (не тільки комерційне, але й військове). Також в такому випадку, всі активи росії в США будуть заморожені. 

Окрім запровадження нових санкцій, це також призведе до того, що громадянам зможуть подавати позови до американських судів проти російського уряду та в тому випадку, якщо вони виграють справу, вони зможуть отримати компенсацію з тих активів, які будуть заарештовані. 

Ще з травня в обидві палати Конгресу почали надходити відповідні прохання. З ними не раз зверталися і Верховна Рада України, і президент Зеленський, і голова Міністерства закордонних справ. Але на сьогодні, США не готові визнати РФ державою-спонсором тероризму. Про це заявив Ентоні Блінкен. Не зважаючи на заклики впливових американських політиків та резолюцію Сенату, він все ще не готовий ухвалити дане рішення.

В відомстві побоюються того, що це призведе до запровадження санкцій проти держав, які є союзниками США, своєю чергою погіршить дипломатичні зв’язки з росією, навіть на такому незначному рівні, як це є зараз. 

Нагадаємо, що СКУ – це міжнародна організація, яка об’єднує українські діаспори по всьому світу. СКУ був створений ще у 1967 році. З того часу та до 1993 він мав назву – Світовий Конґрес Вільних Українців. В організації представлені діаспори з понад ніж шістдесяти країн. ЇЇ діяльність направлена на те, щоб представляти інтереси понад двадцяти мільйонів українців. СКУ визнаний Економічною та соціальної радою ООН як неурядова організація. Завдяки цьому у Світового Конґресу Українців є спеціальний консультативний статус.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...