• Головна
  • Яким фахівцям в Україні платять найбільше під час війни
19:00, 12 липня 2022 р.

Яким фахівцям в Україні платять найбільше під час війни

Яким фахівцям в Україні платять найбільше під час війни

Перше півріччя у сфері працевлаштування було динамічним. Через війну змінився як список спеціалістів, яких найбільше потребують роботодавці, так і загалом кількість пропозицій на ринку. Це, в свою чергу, вплинуло на рівень зарплат “блакитних комірців” в Україні.

OLX Робота дослідила, як змінилися пропозиції на ринку робітничих вакансій за 6 місяців 2022 року та порівняла показники до та під час війни, передає редакція. 

Як змінились запити роботодавців

За перше півріччя на ринку робітничих вакансій змінився список найактуальніших спеціальностей. Так, на початку 2022 року роботодавці на олх найчастіше шукали спеціалістів у сфері торгівлі: у січні на вакансії продавців та касирів припадало 9 522 оголошення, ще 2 885 об’яв було для менеджерів з продажу та торгових представників. Другими за популярністю були представники транспортної галузі: 8 112 пропозицій для водіїв та таксистів. Також до найактуальніших на OLX відносились вакансії охоронців (2 143), кухарів (1 863) та прибиральниць (1 647).

На початку війни найчастіше роботодавці стали шукати водіїв, пропозицій для продавців поменшало на 40%, а до найактуальніших додались вакансії різноробочих на будівництво. Таким же залишається список найзатребуваніших спеціалістів і за підсумками 6 місяців.

Так виглядає список вакансій з найбільшою кількістю оголошень у червні на OLX:

  • водій (6 194 вакансії);
  • продавець (4 454);
  • різноробочий на будівництві (2 179);
  • швачка/кравець (1 684);
  • кухар (1 531).

Загалом, для деяких спеціалістів пропозицій стало навіть більше, ніж було на початку року до війни. Найпомітніше зростання – для операторів кол-центрів — в 7 разів більше, автослюсарів (+84%) та будівельників (+18%).

Яким фахівцям в Україні платять найбільше під час війни, фото-1

Рівень зарплат у транспортній сфері наздоганяє довоєнний

На початку війни, у березні, зарплати майже для всіх спеціалістів знизились. Найвідчутніше — у водіїв, будівельників та різноробочих. Загалом, з десятка найактуальніших вакансій на OLX, лише операторам кол-центрів пропонували вищу зарплату, ніж на початку року.

Проте вже в червні в деяких сферах спостерігалось поступове зростання виплат. Так, рівень зарплат у водіїв майже відновився до довоєнного, перукарям вже пропонують стільки ж, як і на початку року, а операторам кол-центру — майже у два рази більше, ніж до війни.

 Кому платять найбільше

За підсумками першого півріччя найвища зарплата у червні сягала 32,5 тис. грн для далекобійників. Крім того, з початку року зросли зарплати у рихтувальників (+10%) та операторів кол-центрів (+84%).

Яким фахівцям в Україні платять найбільше під час війни, фото-2

При цьому на роботу далекобійником українці реагували найактивніше – 52 відгуки на 1 оголошення. Також цікавила потенційних кандидатів робота масажистами (42) та водіями (33). Найменша конкуренція серед пошукачів роботи за перше півріччя – на автоелектриків (7 відгуків) та торгових представників (9).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь #0619
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...