• Головна
  • Відбудова України буде завданням цілого покоління
17:30, 18 травня

Відбудова України буде завданням цілого покоління

Відбудова України буде завданням цілого покоління

Європейська комісія розробила стратегічний план післявоєнного відновлення України під назвою "Відбудувати Україну" на сотні мільярдів євро. Та експерти застерігають від завищених очікувань, адже відбудова - завдання цілого покоління.

Про це повідомив виданню Welt єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні

"Реконструкція має бути добре скоординована між країнами-членами ЄС. Тому Європейська комісія та український уряд повинні спільно керувати зусиллями країн ЄС. Відбудова України відбуватиметься паралельно з її вступом до ЄС", - зазначив Джентілоні.

Питання того, як буде фінансуватися реконструкція, ще не вирішене. Це може бути розглянуто на саміті ЄС.

"Ми представимо державам-членам юридичну конструкцію реконструкції та внесемо пропозиції щодо пріоритетності та координації робіт. Відбудова України буде завданням покоління.

Разом з урядом у Києві ми зробили початкову оцінку того, наскільки масштабною може бути реконструкція і скільки вона коштуватиме. Але через коліно нічого не ламаємо. Пройде деякий час, перш ніж стане зрозуміло, що це за суми, але це важливий сигнал, що ми вже починаємо ці міркування", - пояснив Джентілоні.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Європейська комісія затвердила План відбудови України, що вже зараз пропонується надати Україні 9 млрд євро макрофінансової допомоги. Але головне – це офіційно оформлений меседж, що ЄС стане ключовим гравцем у майбутній відбудові України.

"Європейський Союз буде спиратися на план, який розробляє наша Нацрада з питань повоєнного відновлення. Україна буде «власницею» процесу, але для максимальної прозорості та ефективності будуть залучені європейські партнери", - зазначив Денис Шмигаль. 

Ключові позиції плану:

  • відбудова всієї інфраструктури за найновішими стандартами та європейською політикою;
  • модернізація української держави та інституцій;
  • максимальна інтеграції України з ЄС в усіх сферах і напрямках;
  • економічна трансформація, зокрема нові можливості для українського бізнесу. 

"Відновлення України зараз має стати таким же історичним прикладом для нашого часу і майбутнього, яким свого часу стало відновлення європейських країн після Другої світової війни", - заявив Зеленський.

А зараз найважливішим завданням є підтримка України в її поточних видатках.

"Ми повинні не допустити банкрутства України. Таким чином, ЄС уже перерахував 600 мільйонів євро українському уряду, а ще 600 мільйонів – цього тижня. За оцінками Міжнародного валютного фонду, Україні не вистачає 5 мільярдів євро на місяць для покриття поточних державних витрат", - зазначив єврокомісар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Днепр #новини Дніпро #Дніпро #новости Днепр #news Dnipro #відбудова україни після війни 2022 #новини Харків #Маріуполь #Рубіжне #новини Луганськ #новини Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...