• Головна
  • Зброя для «деескалації»: хроніка російського ядерного шантажу
19:00, 4 травня

Зброя для «деескалації»: хроніка російського ядерного шантажу

Зброя для «деескалації»: хроніка російського ядерного шантажу

Ядерний шантаж є елементом російської гібридної війни для розширення свого геополітичного впливу та отримання економічних переваг. Порушивши Будапештський меморандум у 2014 році, росія фактично зруйнувала світовий ядерний консенсус. Наявність ядерної зброї російське керівництво сприймає як індульгенцію на будь-яку агресію.

Про це повідомляє редакція з посиланням на Центр протидії дезінформації при РНБО України.  

Мета путіна очевидна: він прагне перекроїти карту Європи. Бліцкриг в Україні, що зазнав поразки, та уповільнення наступальних ініціатив на Сході і Півдні країни спричинили чергову пропагандистську інформаційну хвилю ядерного шантажу. 

Таке інформаційне поле росія створює не лише на Заході, а й серед свого населення. 

З 1999 року тактична ядерна зброя у військовій стратегії росії відіграє роль так званої зброї для «деескалації». Російська доктрина «деескалації» через ядерну ескалацію давно присутня в офіційній риториці кремля. Така доктрина є ключовим елементом російської гібридної війни проти світу, оскільки навіть озвучування загроз застосування ядерної зброї рф підштовхує деяких лідерів країн до капітуляції.

В січні 2000 року росія оприлюднила нову Концепцію національної безпеки, де застосування ядерної зброї регламентувалося не лише загрозами рф, а й правом використовувати ядерну зброю для відбиття збройної агресії та в локальних війнах на кордонах з рф. Відтоді нагадування Заходу про здатність росії знищити великі міста і промислові центри стали систематичними.

Після цього в генштабі ВМФ повідомили, що майбутнє - за тактичною ядерною зброєю на крилатих ракетах підвищеної дальності з підводних човнів. 

2011 року начальник генштабу зс рф м.макаров не виключав можливості, що «локальні та регіональні збройні конфлікти можуть перерости в глобальну війну з використанням ядерної зброї». А в березні 2014 р. під час окупації та анексії Криму кремль відверто попереджав про ядерну атаку в разі спроби втручання західних військових сил. 

Саме в день проведення так званого референдуму про анексію Криму, пропагандист д.кисельов висловив тезу, що «росія єдина країна в світі, здатна перетворити США в радіоактивний попіл». А в серпні того ж 2014 року путін заявляв про намір найближчим часом «порадувати» Захід новими розробками в сфері наступального ядерного озброєння та нагадував, що «росія реально є однією з найбільших ядерних держав». 

Публічні загрози застосування росією ядерної зброї були спрямовані не тільки на провокування західного альянсу на військову відповідь, а й слугували репетицією для створення приводу для подальшої військової агресії з боку росії на інші країни.

В березні 2018 року під час свого звернення до федеральних зборів в.путін хизувався створенням надпотужної ядерної ракети «Сармат», гіперзвукових ракет «Кинжал», крилатих ракет з ядерними двигунами та ядерного підводного човна. Значна частина його виступу була присвячена саме залякуванню ядерною міццю росії. Тоді він наголосив, що російська військова доктрина передбачає використання будь-якої зброї масового ураження у разі агресії проти росії навіть із застосуванням звичайної зброї, якщо буде поставлено під загрозу існування російської держави. Будь-яке використання ядерної зброї проти рф будь-якої потужності сприйматиметься як ядерний напад на росію з відповідними наслідками.

Водночас міністр закордонних справ с.лавров на початку березня стверджував, що не вірить у можливість ядерної війни, однак наприкінці квітня вже заявляв, що «ризики ядерної війни зараз досить вагомі. І хоча розуміння наслідків гіпотетичного ядерного удару з боку рф є для неї стримуючим фактором, все ж поріг застосування росією ядерної зброї досить низький.

росія, демонструючи на весь світ таку стратегію, провадить ідеї так званої стратегії рефлексивного управління - впливати на противника так, щоб він не заважав досягати запланованих цілей.

Країни ж НАТО відмовляються від прямої участі у війні на боці України, але водночас зовнішня військова допомога Україні нарощується, не зважаючи на погрози рф ядерної ескалації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь #0619
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
24 лютого на території України підступно вдерся ворог. Українці об'єдналися проти країни агресора та завзято та героїчно обороняють державу. Разом мы переможемо! Віримо у ЗСУ! Віримо в Україну! Бий ворога!
Оголошення
live comments feed...