• Головна
  • Війна в Україні може стати причиною екологічної катастрофи в Європі та Азії: подробиці
20:30, 3 березня 2022 р.

Війна в Україні може стати причиною екологічної катастрофи в Європі та Азії: подробиці

Війна в Україні може стати причиною екологічної катастрофи в Європі та Азії: подробиці

В результаті військових дій забруднюється повітря, вода, ґрунти, знищується флора та фауна. Також з'являються і ризики пошкодження особливо небезпечних об'єктів: підприємств хімічної промисловості, атомних електростанцій та інших споруд, які можуть спричинити масове забруднення значних територій. Навколишнє середовище залишається невидимою жертвою війни.

Про це повідомляє редакція 056, посилаючись на аналіз ЕкоПолітики.

Наслідки, яких вже точно не уникнути:

- Від вибухів снарядів і бомб буде порушено рельєф, зруйнуються і просядуть ґрунти, вийдуть з ладу значні масиви ріллі, відбудеться підтоплення ділянок, знищиться природне місце існування окремих популяцій. Хімічні сполуки, що містяться в боєприпасах забруднюють повітря та воду.

- У районі активних боїв ґрунти масово забруднюються пально-мастильними матеріалами, металевими уламками від снарядів та мін, а також збідненим ураном, який використовується для підвищення бронебійної здатності деяких боєприпасів. Ці ґрунти ще довго можуть бути непридатними для сільського господарства.

- Особливу небезпеку для навколишнього середовища є пошкодження атомної генерації. І поширення радіації, яка може стати смертю для великої кількості населення.

– Від бойових дій серйозно страждають і заповідні території. Природні комплекси, для яких не бажане втручання людини, можуть стати місцем переходу військ, важкої техніки або зазнати прямих ударів. Крім того, в результаті бойових дій заповідні території можуть виявитися відрізаними від постачання всього необхідного. Зараз така доля спіткала найбільший степовий заповідник у Європі – «Асканія-Нова».

«Сьогодні російсько-окупаційні війська руйнують в Україні інфраструктуру, порушуючи екологічну рівновагу. Руйнування інфраструктури, пов'язаної з водопостачанням та водовідведенням, хімічне забруднення, відключення від електроенергії об'єктів, що скидають стічні води, становлять загрозу для водних ресурсів, але й для екосистеми загалом», - повідомляє президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок.

Раніше ми писали про те, що Україна надіслала офіційні листи до 11 найбільших організацій світу у сфері інфраструктури щодо вжиття необхідних заходів, аби закрити для країни-агресора авіаційного простору, та доступ до морських портів, а також виключення РФ зі складу міжнародних організацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #вода #екологія #повітря #катастрофа #війна #Україна переможе
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...