Роман Насиров, Голова ДФС України і нещодавно призначений начальник ГУ ДФС Києва Людмила Демченко презентували новий пілотний інноваційний проект, що носить назву «Офіс аудиту».

Людмила Демченко

У той час, коли всю країну лихоманить від впровадження децентралізації органів місцевого управління, в ГУ ДФС Києва, навпаки, відбувається процес централізації, уніфікації та оптимізації існуючої структури контрольно-перевірочних органів фіскальної служби. Цілком очевидно, що в епоху широкомасштабних реформ і змін, в теперішньому форматі продовження роботи цього інституту неможливо. Для цього і було створено «Офіс аудиту», який, у якості дослідного зразка, буде випробувано у столичному ГУ ДФС. На думку пана Насирова, якщо проект виправдає себе, він стане типовим і його буде рекомендовано до впровадження в інших містах України. Крім того, інновацію схвалено  моніторинговою місією МВФ, яка вважає подібну реформацію першочерговою і перспективною задачею.

Що ж не влаштовує Людмилу Демченко в нинішній роботі існуючих столичних підрозділів ДФС? Насамперед, дублювання функцій аудиту кількома підрозділами одночасно, тому потрібно оптимізувати персонал, скоротити його і тим самим, знизити витрати українського бюджету на утримання ДФС. Роками діючий непорушний корупційний «зв'язок» податківців на місцях та місцевих підприємців повинен зникнути, як явна невідповідність стандартам подібних контрольно-перевірочних структур у всьому світі. Тільки об'єднання на рівні міста функцій усіх підрозділів, в тому числі і районних податкових інспекцій, здатне дати можливість перейти на новий, сучасний рівень роботи фіскальної служби.

Подібна централізація займе чимало часу, перш ніж стануть помітні істотні зрушення, які полягають у створенні оптимальних умов ведення бізнесу та підвищення рівня умов праці персоналу у фіскальних органах. Серед стратегічних цілей «Офісу аудиту» є необхідність підвищення культури сплати податків з боку підприємців і, як наслідок – наповнення бюджету. Вкрай необхідне створення концептуально іншого рівня взаємодії з бізнесом, покращення якості аналізу податкових і митних ризиків.

Вже сьогодні можна стверджувати, що «Офіс аудиту» домігся скасування зайвих ланок, які тільки дублювали фіскальний функціонал, уповільнюючи і ускладнюючи комунікацію з представниками українського бізнесу, знижено вплив корупції і несанкціонованого впливу на підприємців, а також у роботі персоналу намітився системний підхід до аналітичної складової у відповідності з міжнародними стандартами.

Варто також зазначити, що для втілення ідеї «Офісу аудиту» розробляються і застосовуються новітні технології, перейнято і використано успішний досвід інших країн.

Портал "Правда Украины"