Ви любите дивитися телевізійні передачі, фільми, серіали та спортивні трансляції. Але чи впевнені ви, що для цього потрібно купити телевізор? Для перегляду сучасного відеоконтенту цілком підійде ноутбук, планшет і навіть смартфон. Однак сьогодні розглянемо більш епічне протистояння – телевізор проти проектора. У цьому огляді: коли краще використовувати проектор, а коли зручніше телевізор, плюси і мінуси пристроїв.

Почнемо з класики, з телевізорів. Здається, що нічого нового тут вже бути не може і що сучасні телевізори відрізняються один від одного тільки діагоналлю екрана, але це зовсім не так.

Весна 2017 стала по-справжньому врожайним в плані виходу на ринок нових моделей. Відразу три великих гравці – LG, Samsung і Sony – показали свої топові моделі, які, безумовно, заслуговують уваги перфекціоністів з відсутністю фінансових проблем.

Так, LG і Sony сфокусувалися на технології OLED, демонструє саму вражаючу картинку на сьогоднішній день. Samsung ж волів QLED – самої просунутої технології LCD-дисплеїв.

Що можна сказати про апаратах від вже згаданих брендів? Якщо зовсім коротко – це хороші телевізори. Дуже хороші. Якість зображення неймовірне. Окремо зазначимо, що це не однакові чорні пластикові панелі, а апарати з яскравим дизайном, що запам'ятовується і своїми технологічними фішками.

У новій серії Samsung QLED – сверхяркие екрани, не бояться навіть прямого сонячного світла, і дуже широкий колірний обхват (важливий параметр, що впливає на наше сприйняття зображення). OLED від LG – це бездоганна картинка і ідеальна передача чорного кольору. Він по справжньому чорний тоді, коли він повинен бути чорним. Ніякої засвічення. Це фірмова особливість OLED-екранів. Тонкі телевізори навчилися зараз робити все, але екран однією з моделей LG товщиною всього 2,57 міліметра, так що виглядає він як прибулець з майбутнього.

Sony в своєї флагманської моделі Sony Bravia A1 взагалі перетворила екран у величезну звукову панель. П’єзодинамики передають звук безпосередньо через дисплей, а вся поверхня екрана служить випромінювачем звукових хвиль.

Крім виняткової якості зображення, вищезазначені апарати підтримують різні типи HDR контенту (Dolby Vision, HDR10, HLG). В залежності від формату такий контент може містити різні метадані з інформацією про рівень освітленості, пікової і середньої яскравості кадру, колірні координати.