Буденність військовослужбовців полягає в частих переїздах з однієї військової частини в іншу. Як правило, розташовуються ці частини в різних регіонах областей, республік, держави в цілому. Читайте більше інформації на ресурсі Проектний офіс реформ Міністерства оборони України.

І найголовнішим питанням, яке хвилює військовослужбовця стає питання забезпечення житлом. Там, де військовий проходить службу, і не має свого дому, житлом забезпечує держава, причому не пізніше, чим за три місяці. Якщо ж говорити про право військовослужбовців на отримання постійного житла у власність, в місці проходження служби можна виділити наступні аспекти даного процесу. У разі, коли військовослужбовець визнається потребує постійного житловому приміщенні, по досягненні їм загальної тривалості військової служби строком на 20 років.

Також постійне житло надається військовослужбовцям, які мають припинити службу через вік, також в залежності від їх стану здоров'я, у випадку виникнення різних організаційно-штатних заходів, але безперервний строк служби їх при цьому повинен бути не менше 10 років. Отримання необхідної субсидії є суто добровільною справою кожного військовослужбовця. Для подачі заяви про надання жилого приміщення, подається рапорт командирові військової частини, з певним переліком визначеного комплекту документів.

Житло військовослужбовцям надається, згідно винесеного рішення комісії вирішує подібні питання. У висновку військовослужбовець стає в чергу на отримання житла, і чекає цього моменту, протягом певного проміжку часу. У деяких ситуаціях військовослужбовець може бути знятий з обліку, а також у зв'язку з виникненням ряду причин. Однією з таких причин є самостійне рішення проблеми з житлом. На практиці нерідко виникають ситуації, в яких військовослужбовець не допускається до постановки в чергу на отримання житла з суто формальних причин.

При цьому також існують певні норми житлової площі, що відводяться на одну людину, в які включені всі умови, необхідні для повноцінного проживання як самого військовослужбовця так і членів його сім'ї. Визначається також і норматив вартості одного квадратного метра житлової площі, встановлений для військовослужбовців, який затверджений законодавством, у разі перевищення якого потрібно буде доплачувати з власної кишені.