Перш ніж вибирати тепловий насос для свого будинку потрібно зрозуміти, для яких цілей він необхідний. Також прийняття рішення залежить від умов місцевості, в якій розташований первинний контур, звідки буде братися енергія.  Детальніше про вибір та покупку теплового насоса ви можете дізнатися на сайті компанії «Економ Тепло» – це джерело містить багато корисної інформації. До того ж у online-каталогах на сайті представлено значний асортимент цієї техніки від світових брендів.

 У більшості видів теплових насосів основними складовими є три контури: зовнішній, внутрішній і контур теплового обладнання.

Найбільшу популярність серед приватного сектора отримали насоси наступних типів:

1. Повітря-Вода.

Популярність ця схема заслужила завдяки легкому монтажу і дешевизні спецобладнання в порівнянні з іншими різновидами теплових насосів. При негативних температурах, коли температура зовнішнього повітря -7 ° С і нижче, пропонується використовувати додаткове джерело обігріву будинку. При надмірному природному нагріві приміщення в більшості випадків можна використовувати у якості кондиціонера.

2. Вода-Вода.

Цей тип підійде для тих, хто живе в безпосередній близькості від водойми або в зоні, де під ґрунтом залягають на невеликій відстані від поверхні ґрунтові води. Суттєвими плюсами такої схеми є великий ККД і малі витрати на електрику. Основним критерієм при підборі насоса даного виду залишається його ціна.

3. Ґрунт-Вода.

Ґрунт являє собою відмінне джерело тепла, який має постійну температуру в будь-який час року, що сприяє хорошими передумовами для стабільної роботи всієї установки. Зовнішній колектор необхідно помістити в ґрунт не вище глибини промерзання. Для такої системи потрібна велика площа прибудинкової ділянки, якщо контур буде розташовуватися горизонтально (приблизно на 1 кВт потрібно 45-50 м2 землі). Так само є і вертикальний контур, для якого влаштовуються отвори завглибшки 75-150 м. Тому, на відміну від водяних або повітряних систем даний вид опалення виявляється значно дорожчим.

4. Повітря-Повітря.

Найпростіший вид теплового насоса, який за ціною є найбільш затребуваним. Так само як і у системах з повітряним типом опалення при низьких температурах необхідно використовувати додаткове обладнання. Даний вид теплового насоса не здатний створювати гаряче водопостачання. Система при заборі повітря буде забирати і пил, який в деякій кількості осяде в приміщенні.