Дорогами нашої країни їздять не лише водії, які строго дотримуються правил, обирають безпечну швидкість та дистанцію, а й ті, що все це порушують. А іноді бувають ситуації, що навіть без порушень можна потрапити у ДТП. Щоб фінансові витрати у випадку аварії повністю не лягали на плечі водія чи власника авто, потрібно купити страховку ОСЦПВ для фізичної особи. Фактично вона є обов’язковою в Україні. Важливо також оформлювати її у надійній компанії, яка швидко виплачує кошти та у повному розмірі. Це може бути https://www.pzu.com.ua/individual/avto/osago.html

Що буде, якщо водій їздитиме без автоцивілки?

За керування автомобілем без автоцивілки передбачено адміністративну відповідальність та штраф. Її оформлення обов’язкове.

Також є кілька категорій, які можуть придбати такий страховий поліс за половину його вартості.

  • учасники бойових дій;
  • постраждалі у Революції Гідності;
  • інваліди війни;
  • інваліди І групи;
  • особа яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесена до І або ІІ категорії інвалідності;
  • пенсіонери.

Але головна небезпека при відсутності автоцивілки навіть не в тому. Штрафи порівняно невеликі, а от фінансові витрати під час ДТП можуть бути серйозними. І без оформленого поліса страхування доведеться виплачувати заподіяну шкоду другій стороні або ж ці кошти з водія стягуватиме суд.

Чи потрібно оформлювати автоцивілку при купівлі авто на вторинному ринку

Купуючи автомобіль у салоні, її власник одразу оформляє автоцивілку. А от коли йдеться про транспортний засіб зі вторинного ринку, то тут ситуація дещо інша. Якщо оформити новий страховий поліс поки діє попередній, то останній автоматично припиняє свою дію. Саме тому варто:

  • уточнити у власника, чи діє ще автоцивілка, яку він оформлював. Якщо це було зроблено;
  • домовитися про передачу автоцивілки або розірвання договору страхування. Це цілком можливо;
  • якщо попередній договір розірвано, оформити новий.

Автоцивілка для фізичної особи - це його спокій на дорогах, адже ситуації бувають різними. Можна бути навіть фактично не винуватим, але через непередбачувані обставини бути визнаним винуватцем. У таких випадках доведеться виплачувати компенсацію постраждалій стороні, і це завжди недешево . Такий поліс купується один раз на рік, і його вартість цілком доступна.