Екологічні шини: що це таке і чи варто їх купувати?

Автомобільна промисловість постійно прогресує. Нещодавно почали з'являтися на дорогах електромобілі, які викидають менше шкідливих речовин у повітря. Паралельно провідні шинні виробники розпочали роботу над виготовленням екологічних шин. Сьогодні таку резину купити можна на різні типи авто.

Як шини можуть впливати на очищення навколишнього середовища?

Покришки – єдиний інструмент автомобіля, який відокремлює його від дорожнього покриття. Шини є важливим елементом, від якого залежить не лише безпека водія та пасажирів. Багато в чому саме якість гуми впливає на витрату паливних матеріалів. А це зменшення кількості шкідливих речовин, які викидаються в атмосферу.

З чого виробляються екологічні шини?

В компаунді звичайних шин вуглецеві молекули поєднуються в однорідну масу. Тертя з дорогою призводить до виділення тепла, через що багато енергії втрачається. Як результат, витрачається більше палива, що погано позначається на екології та гаманці водія.

Основу гумової суміші "зелених" шин складають матеріали, які містять діоксид кремнієві компоненти. Завдяки їм вдається знизити рівень опору коченню, чим автоматично зменшується сила тертя покришок об дорожнє покриття.

Вуглеці у складі екологічних шин утримуються у розосередженому положенні. У русі виділяється менше енергії, що дозволяє заощаджувати паливо.

Скільки палива можна заощадити?

Екологічні шини купити багатьох водіїв спонукає саме можливість економії на пальному. Але наскільки вигідно їздити на екорезині, якщо порівнювати її зі стандартними моделями?

Розмір економії залежить від різних факторів:

  • стиль водіння;

  • якість дорожнього покриття;

  • інтенсивність їзди;

  • вік шин.

За результатами багатьох тестів у середньому екошини заощаджують від 0,3л. до 0,5л. на 100 км шляху. Комусь це здається мізером, але за умовного пробігу 40 тисяч кілометрів уже вийде 120-200 літрів. Така економія вже може повернути кошти, витрачені на декілька шин.

Важливо купити резину новою. Чим вона свіжіша, тим кращі якості буде демонструвати. З «віком» і накатом властивості погіршуються – в тому числі це позначається і на більшій витраті пального.

Які недоліки?

Головною проблемою екологічних автошин є недосконалий рівень зчеплення. Це не дозволяє розганятись до великих швидкостей, повороти потрібно проходити максимально акуратно. Гальмівний шлях довший, ніж у звичайних покришок, причому, моделям провідних брендів у цьому показники екорезина може суттєво поступатися.

Хто виготовляє Eco-шини?

Виробниками екологічної гуми є відомі бренди. Кожен використовує свої технології, намагаючись регулярно вдосконалювати продукцію, щоб задовольнити побажання водіїв.

Так, компанія Goodyear нещодавно випустила покришки з додаванням до складу соснової смоли, соєвої олії, рисового лушпиння та натурального каучуку. Опір коченню вдалося ще знизити – машина плавно котиться дорогою, а водій може заощаджувати до 0,7 л. на 100 км шляху. Нові ЕКО-шини Goodyear складаються на 90% з екологічно чистих матеріалів.

Окрім Гудьєра масовим виробництвом екошин займаються Continental, Michelin, Bridgestone та Pirelli. Є і менш відомі компанії, які мають у своїх каталогах лінійки чистої автогуми. 

Під екологічні шини диски можна встановлювати різного типу. Для полегшеного керування авто краще підійдуть литі чи ковані варіанти. Якщо водій більше переймається захистом гуми від різних пошкоджень, необхідно купити диски з міцної сталі.