У медичних закладах, таких як лікарні, клініки і стоматологічні кабінети, важливо мати високоякісне підлогове покриття, яке задовольняє потреби безпеки, гігієни та функціональності. Лінолеум є одним з найпопулярніших варіантів для таких приміщень, оскільки він має численні переваги. Розгляньмо, як правильно вибрати лінолеум для медичних закладів https://kontraktpol.ua/ua/catalog/linoleum/vid_tovara-is-linoleum/primenenie-is-dlya_meditsinskih_uchrezhdenij/.

Чому варто вибрати лінолеум в медичний заклад

Використання лінолеуму в медичних закладах має численні переваги:

 • гладка поверхня утрудняє розмноження бактерій та забруднень;
 • легко чиститься і дезінфікується, забезпечуючи високий рівень гігієни;
 • забезпечує добру акустичну ізоляцію, що допомагає зменшити шум у медичних приміщеннях і створює комфортне середовище для пацієнтів.

Більшість виробників пропонують лінолеум зі стабільних природних матеріалів, таких як льон, деревна мука та каучук. Це робить його екологічно безпечним для використання в медичних приміщеннях.

Вимоги до лінолеуму в медичних закладах

При виборі лінолеуму для медичних закладів, необхідно враховувати такі вимоги:

 1. Гігієна та легке очищення. Вибирайте лінолеум, який легко миється та не зберігає бактерії. Антибактеріальне покриття буде додатковою перевагою.

 2. Стійкість до хімічних речовин. Переконайтеся, що матеріал може витримувати контакт з медичними препаратами та дезінфекційними засобами без пошкоджень.

 3. Антистатичні властивості. Медичне обладнання і електроніка часто використовуються в медичних закладах, тому важливо, щоб покриття не накопичувало статичну електрику.

 4. Вогнестійкість. Переконайтеся, що лінолеум має високий рівень вогнестійкості для забезпечення безпеки.

Окрім вимог до лінолеуму в медичних закладах, існують ще деякі загальні рекомендації. Так, оптимальна товщина лінолеуму для медичних закладів зазвичай становить від 2 до 3 мм. Щільність повинна бути достатньою, що на поверхні не утворювалось пухирів. 

При виборі дизайну лінолеуму для медичних закладів, рекомендуються:

 • нейтральні кольори — бежеві, сірі, світлі тони не відвертають увагу пацієнтів і створюють спокійну атмосферу;
 • геометричні малюнки — створюють виразність в інтер’єрі, підходять для дитячих відділень;

Рекомендації щодо встановлення та догляду

Для монтажу лінолеуму в медичних закладах краще звернутися до професіоналів, які мають досвід роботи з підлоговими покриттями для медичних приміщень. Переконайтеся, що чорнова поверхня готова для укладання матеріалу, враховуючи вирівнювання поверхні та прибирання сміття.

Зверніть увагу: медичні заклади можуть мати специфічні кліматичні умови, які можуть вплинути на лінолеум. Переконайтеся, що ви вибираєте матеріал, який може витримати такі умови.

Щоб забезпечити тривалу службу лінолеуму у медичних закладах, рекомендується дотримуватися деяких правил догляду:

 1. Проводьте регулярне прибирання, видаляючи бруд і пил з поверхні лінолеуму. Використовуйте м'яку мітлу або пилосос з м'яким насадком для цього.

 2. Використовуйте нейтральні мийні засоби, рекомендовані виробником лінолеуму, для очищення. Уникайте агресивних хімікатів, які можуть пошкодити покриття.

 3. Встановіть протигравійні або пластикові килимки біля вхідних дверей, щоб запобігти подряпинам та пошкодженням поверхні лінолеуму.

Вибір ідеального лінолеуму для медичних закладів є ключовим етапом для безпеки та комфорту пацієнтів. Гігієна, стійкість до хімічних речовин та вогнестійкість є основними вимогами, які потрібно враховувати. Крім того, правильний вибір дизайну може покращити загальний вигляд приміщень. Не забудьте про відповідну установку лінолеуму, залучивши фахівців та врахувавши особливості клімату приміщення.