Ванна кімната – зона підвищеного ризику для декоративного оздоблення. У цьому приміщенні повітря завжди вологе, отже, матеріали для обробки стін та підлоги слід вибирати максимально підходящі. Одним із таких варіантів є керамічна плитка. Переваг у такого рішення достатньо, тому більшість власників будинків і квартир вибирають саме кераміку.

Переваги керамічної плитки у ванній кімнаті

Через те, що повітря у ванній вологе, існує ризик розвитку грибків і плісняви. Поверхні, у тому числі стіни та підлогу, доводиться постійно очищати. Керамічна плитка робить цю процедуру легкою та швидкою. Такий матеріал зовсім невибагливий у догляді. Існують і інші незаперечні плюси:

  • Плиткою можна обробляти всі поверхні, у тому числі й стелю, оскільки матеріал має високу декоративність. Але щоб її повністю розкрити, слід звертатися за рекомендаціями до професіоналів;
  • Структура плитки не дозволяє волозі проникати в неї, а тим більше в несучі елементи. Отже, стіни захищені від руйнування впливу води;
  • Шкідливі фактори жодним чином не позначаються на декоративності та естетичності плитки, тому служить вона здатна десятиліттями;
  • Цей матеріал є екологічно чистим. Виготовляють його з мінералів та глини, тобто з того, що дає природа;
  • Стійкість до спалахів. Плитка не підвладна дії високих температур, оскільки на виробництві пройшла відповідну обробку.

Монтувати керамічну плитку легко, але з цього питання краще звертатися до майстрів. Із завданням упоратися ви зможете і самі, але результат, швидше за все, залишить бажати кращого. До речі, якщо зробити в стіні невеликий укіс і нахил у підлозі, вода буде стікати безпосередньо в каналізаційний отвір.

Які бувають формати

У продажі керамічна плитка пропонується у різноманітних дизайнах. Матеріал може бути пофарбований в різні кольори і відтінки, на його поверхню, яка буває як гладкою, так і рельєфною, наносяться малюнки. За допомогою плитки можна створити унікальний інтер'єр.

Найбільш популярними форматами є 30х30, 40х40 та 60х60, але в будинках та квартирах часто монтують варіанти 120х120, і візуально стіна виглядає безшовною. Останнім часом у моду увійшла мозаїка. Це фрагменти 5х5 або 10х10, за допомогою яких досягається безшовний ефект.

Яка плитка найбільше підходить для ванної

Підібрати ідеальну плитку для ванної – завдання не з простих, тому що в магазинах представлений найширший асортимент – від бюджетних до найдорожчих варіантів. Відмінний асортимент представлений в магазині ETALON, і зробити свій вибір ви можете, перейшовши на посилання: https://etalonk.com/catalog/plitka/dlya_vannoy. Рекомендується підбирати під загальний дизайн приміщення.

Дизайнери кажуть, що для цієї кімнати більшою мірою підходять матові та напівматові моделі. Виглядають вони більш презентабельно і дорожче, до того ж, доглядати їх простіше, оскільки на поверхні не помітні залишки вологи. Якщо ви віддаєте перевагу глянсовій плитці, то вибирайте її білого або чорного кольору, хоча це справа смаку і особистих уподобань.

Для невеликих просторів фахівці радять вибирати лінійки світлих відтінків, оскільки вони візуально розширюють простір. Щоб площа здавалася ще ширше, використовуйте декоративні вставки чи панно. Якщо приміщення велике, то ви можете виявити фантазію, тому що для неї є широке поле.

І ще одна рекомендація від професіоналів. На підлогу краще укладати керамограніт, який перешкоджає ковзанню. Якщо ви хочете зупинити свій вибір саме на керамічній плитці, то віддавайте перевагу варіантам із шорсткою поверхнею. Для стін вибирайте будь-яку текстуру, яка припаде вам до душі.