Коли назначається загальний аналіз крові в Києві, багато пацієнтів не знають, навіщо він потрібен. Для когось це вже звична процедура, з якою доводиться стикатися постійно, а для когось – випадкове явище. Дійсно, є люди, які майже не хворіють, і звертаються до лікаря лише час від часу. Тому й не розуміють – а що таке ЗАК і які хвороби дозволяє виявити.

Загальний аналіз крові – це перше, що назначає лікар. За допомогою даного обстеження можна оцінити загальний стан пацієнта та зробити певні висновки стосовно його здоров’я. Тобто, це найперший метод діагностики, на основі якого можуть бути назначені додаткові методи обстеження.

Зробити ЗАК можна як в лабораторії поліклініки за місцем проживання, так і у приватному закладі. Приватні лабораторії мають низку переваг, зокрема – відсутність черг, зручний час здачі крові, можливість отримати результати в електронному вигляді тощо.

Коли його назначають

Як правило, загальний аналіз крові назначають у наступних випадках:

·       Слабкість у пацієнта, погіршення загального стану;

·       Скарги пацієнта та певні симптоми, які можуть говорити про появу хвороби чи розвиток хронічного захворювання;

·       Наявність запалювальних чи інфекційних процесів;

·       Підготовка до хірургічної операції;

·       Вагітність;

·       Планова диспансеризація.

Також загальний аналіз крові обов’язково назначають, коли людина лягає на стаціонарне лікування, адже лікар, який бере на себе відповідальність за кожного пацієнта. Наявність аналізів (при надходженні до лікарні та після виписки) дає змогу оцінити ефективність лікування, а також, при необхідності – скорегувати призначений курс ліків.

ЗАК можна пройти й самостійно, без направлення лікаря. Щоправда, зробити це в державному закладі складно, бо там аналізи безкоштовні, а тому необхідне направлення. Інший, більш зручний варіант – діагностичний центр або приватна лабораторія. Направлення в такому випадку не потрібне, кожен, хто піклується за своє здоров’я, може прийти у будь-який час і здати кров.

Під час обстеження лаборант отримує інформацію про показники найбільш важливих елементів – лейкоцитів, еритроцитів і тромбоцитів. Ці показники заносяться в результати, а на їх основі лікар робить певні висновки.

Кров здається як з пальця, так і з вени. Якось готуватись перед здачею не потрібно, але робиться це на голодний шлунок. Також не рекомендується палити, щоб уникнути похибки у дослідженнях.