Англійська - мова непроста, і для її вивчення потрібно немало наполегливих зусиль та часу. На Ютубі є купа відео, і більшість з них цікава, але часом вони протирічать одне одному. Репетитори не завжди можуть правильно зрозуміти мету навчання учня і як йому допомогти, а підручники часто складні і незрозумілі. Все ж більшість погоджується, що вивчення англійської  - це дуже важливо. Чому? Які результати це матиме? Чи принесе англійська користь в професійному плані? Чи підвищить потенційну, а тим більше - фактичну зарплату? Ми зібрали дані з трьох найбільших сайтів пошуку роботи і тепер готові поділитися результатами з вами.

Зарплата та вакансії

Згідно із спостереженнями експертів, багато кар’єрних можливостей залишаються закритими без знання англійської. Тим не менш, цей пункт завжди був слабкою стороною українців. Що ж ми втрачаємо, не знаючи англійської?

За результатами опитування Work.ua, rabota.ua та Superjob:

  • стартова середня зарплата копірайтера, що пише статті російською чи українською становить 8-10 тисяч гривень. Для знавців англійської прайс починається з 15 тисяч (в Києві);
  • менеджер з продажу у Львові без знання англійської матиме біля 13 тисяч, а з англійською - 17 тисяч;
  • для інженерів різниця в зарплаті складає біля 12%;
  • для працівників сфери PR - 10%;
  • 25% опитаних зізналися, що постійно потребують англійської в своїй роботі, 17% потребує її достатньо часто;
  • тільки 42% вважають свій рівень англійської достатньо вільним для роботи;
  • 30% усіх опитаних зізналися, що їм необхідна англійська в процесі роботи;
  • англійська потрібна не тільки викладачам і перекладачам, серед інших професій, де її знання необхідне, - маркетологи, копірайтери, програмісти, тощо;
  • сайт Work.ua має 1001 вакансію, де в самій назві вказана вимога певного рівня англійської. Найбільше таких оголошень знаходиться в розділі «Освіта, наука» — 523.

Згідно зі статистикою, найкраще розбираються в англійській спеціалісти, що орієнтовані на можливість подорожувати та працювати за кордоном. Найпоширенішими з них є морські спеціалісти, працівники сфери IT та представники деяких робочих професій. Топ-менеджери також є одними з найбільш англо-орієнтованих, бо це допомагає їм влаштуватися в іноземні компанії, де зарплата загалом вища.

Для загальної картини, ось вам таблиця залежності середньої зарплати (згідно з даними з вакансій на rabota.ua) від рівня володіння англійською:

Рівень англійської

Зарплата, грн

Рідна

14690

Вільно володію

13968

Продвинутий

10788

Вище середнього

9194

Середній

7807

Нижче середнього

7179

Базовий

6478

Не володію

5912

Інші переваги

Серед інших переваг вивчення англійської - можливість працювати в іноземних компаніях та їздити у відрядження ще далі за кордон та бути першими в списку тих, хто дізнається новини своєї галузі (бо більшість спеціалізованих профільних видань - англомовні). Крім того, ви потенційно швидше підете на підвищення, тому що матимете можливість вести переговори з іноземними клієнтами, чим принесе більшу користь своїм роботодавцям. До того ж, вчити іноземну мову - не обов'язково англійську - корисно для покращення роботи мозку, зокрема пам'яті і концентрації. З її допомогою можна дізнатися більше про інші культури, а також дивитися фільми і серіали в оригіналі. 

Крім того, ви бачили статистику - різниця величезна, місцями у декілька тисяч гривень. Багатьом українцям інколи не вистачає грошей на найнеобхідніше, тож це більше ніж просто важливий показник. Тож хапаймося за підручники, заходимо на Ютуб, обираємо курси англійської та крокуємо до кращого життя!