Довгострокові методи лікування наркоманії та алкозалежності

Тривалість ремісії та успішність терапевтичного курсу залежить від того, якими способами лікувати наркоманію і алкоголізм в Києві. Реабілітаційний центр «Реванш» пропонує терапію з використанням ефективних, довгострокових методів, що гарантують позитивний результат навіть в особливо складних клінічних випадках.

Що таке довгострокові методи лікування алкоголізму і наркоманії?

Короткострокові методи лікування і їх особливості

При лікуванні алкоголізму та наркоманії в Києві терапевтичні методи поділяються на короткострокові та довгострокові. До числа короткострокових відносяться ті, які спрямовані на купірування фізіологічної залежності і досягнення стану тимчасово тверезості.

Серед основних короткострокових методів виділяють:

 1. Детоксикація - очищення організму від залишків наркотику, алкоголю, токсичних речовин, продуктів розпаду етилового спирту. Здійснюється медикаментозними, хімічними, механічними і біологічними методами. Програма Детокс проводиться з метою зняття ломки, гострого абстинентного синдрому, виведення із запою.

 2. Медикаментозна терапія - застосування сорбентів, седативних і заспокійливих, снодійних препаратів, транквілізаторів і антидепресантів. Антидотная терапія. Сприяє стабілізації фізичного та психоемоційного стану пацієнтів, особливо на початкових стадіях терапевтичного курсу.

 3. Медикаментозна підшивка - найбільш часто використовується при лікуванні алкогольної залежності. В організм пацієнта вводиться препарат, що викликає огиду до спиртних напоїв або неприйняття алкоголю на фізіологічному рівні. Ефект зберігається протягом певного часу.

 4. Кодування - проводиться медикаментозними методами, навіюванням, гіпнозом.

З короткострокових методів лікування починається будь-яка програма реабілітації, оскільки для подальшої психологічної роботи потрібно стабілізація стану пацієнта, купірування хімічних залежностей та досягнення тимчасової тверезості. Якщо обмежитися тільки лише детоксикацією, кодуванням або підшивкою, то черговий рецидив - питання часу.

Довгострокові методи лікування

Під довгостроковими методами терапії алкогольної і наркотичної залежності розуміються психотерапевтичні методики. Саме вони дозволяють добитися стабільного, тривалого ефекту, оскільки наркоманія і алкоголізм є психосоматичними захворюваннями.

Фахівці практикують такі методи:

 1. Індивідуальний психоаналіз.

 2. Заняття в групах взаємодопомоги.

 3. Арт-терапія.

 4. Програма «12 кроків».

 5. Когнітивно-поведінкова терапія.

 6. Сімейний системний психоаналіз.

 7. Працетерапія.

 8. Гештальт-терапія.

Велике значення для досягнення позитивних результатів має індивідуальний підхід. У кожному разі залежність розвивається в результаті впливу тих чи інших факторів. Тому завдання фахівця полягає в тому, щоб виявити їх, підібрати оптимальні способи усунення і навчити ними свого пацієнта.

Ефективне лікування неможливе і без взаємодії з близьким оточенням реабілітанта. Обстановка, що панує в сім'ї, відносини з родичами серйозно впливають на результати реабілітації і тривалість ремісії. Тому співробітники клініки проводять для членів сім'ї батьківські дні, індивідуальні заняття, сеанси сімейної психотерапії.

Анонімно пройти комплексне лікування алкогольної та наркотичної залежності з акцентом на довгострокові методики, можна у спеціалізованому центрі «Реванш».

Отримати додаткову інформацію щодо умов проживання, вартості та методів лікування у центрі «Реванш» можна, перейшовши безпосередньо на сайт https://lechenie-narkomaniya.kiev.ua