Сьогоднішнє засідання експертної комісії при УЦОЯО в приміщенні МОНу було присвячене визначенню рубежу «склав/не склав» із семи предметів ЗНО. Рубіж «склав/не склав» – це мінімальне число балів, яке необхідно отримати учасникам у результаті тестування, для того, щоб стати одним з претендентів на місце студента в українських вишах.

Після того як поріг буде визначено, учням, які складають ЗНО будуть виставлені оцінки в межах 100-200 балів. В залежності від того, які фінальні оцінки отримає кожен з них і буде визначено їхнє місце в рейтингу абітурієнтів конкурсного відборі на вступ до вищих навчальних закладів України.

В процесі обговорення спеціалісти експертної комісії изначили пороговий рубіж з таких дисциплін: “Українська мова та література”, “Іспанська мова”, “Німецька мова”, “Французька мова”, “Англійська мова”, “Математика”, “Біологія”.
Серед учасників експертного засідання — фахівці галузі освіти — співробітники МОНу, НАН України, Національної академії педагогічних наук, Українського та регіональних ЦОЯО, закладів освіти тощо.

Пропонуємо Вам ознайомитися з пороговими балами, відповідно до результатів засідання експертної комісії:
Необхідний мінімум з предмету “Українська мови та література” складає 23 бали. Відповідно до інформації, яку надали регіональні ЦОЯО, участь у тестуванні з даного курсу брало 323 407 учнів, з них 46 892 особи не змогли подолати рубіж, поруч з тим, претендувати на місця студентів вишів можуть 86% учнів, які були учасниками ЗНО-2018.


Результати тестування з іноземних мов (англійська, німецька, французька та іспанська) буде вважатися позитивним, якщо учень набрав 19 балів і більше. Загалом, тестування з даних предметів складали 83 990 осіб. У цьому році під час тестування з іноземних мов вперше вирішили провести аудіювання. З усього числа абітурієнтів, які складали ЗНО з однієї з іноземних мов, результати подолання порогу «склав/не склав» наступні: англійська мова – 87% учнів; німецька – 82%; французька – 86%; іспанська – 88%.

Мінімальна кількість балів для учнів, які складали математику — 10. Успішно подолали рубіж тестування з цієї дисципліни 81% абітурієнтів. Разом з тим з 106483 учасників тестування майже 20 тисячам учнів не вдалося набрати необхідну кількість балів.
Мінімальне число балів для тестування з предмету “Біологія” – 22. Участь у даному тестуванні взяло 76 535 учнів і з них 6 392 учня не змогли подолати рубіж, тоді як 92% абітурієнтів під ЗНО з біології подолали і претендують на місця у вишах.
Вже завтра, 15.06.2018, персональні інформаційні сторінки учасників ЗНО, міститимуть інформацію про бали, які отримали учасники за результатами ЗНО, там же вказується оцінка ДПА, що відбулася у формі ЗНО. Ця інформація буде доступною у розділі «Керівникам навчальних закладів».

Джерело: https://vseosvita.ua