Наближається сезон холоду, і хоч ще тяжко віриться в те, що проблема опалення колись може стати актуальною, тим не менше, не зчуємося ми, як минуть останні теплі місяці, і ми почнемо відчувати холод у власних квартирах. Для багатьох стане руба питання - продовжувати сподіватися на централізоване опалення чи зрештою перейти на самостійне. І жителі маленьких містечок та власних будинків можуть цілком серйозно розглядати альтернативу послугам централізованих постачальників тепла. І у них виникає багато питань, на які ми спробуємо відповісти.

1. Чи обмежуються витрати тільки придбанням опалювального котла?

Звичайно, ні. Розраховуючи бюджет витрат на встановлення індивідуального опалення, потрібно, крім вартості опалювального агрегата врахувати вартість периферійного обладнання - труб, насоса, теплообмінників, клапанів, сюди ж відноситься розширювальний бачок, ціна на які може рівнятись вартості самого котла. Плюс проектні роботи та монтаж - не рахуючи витрат на ремонт, який доведеться робити після монтажу.

2. Чи існують обмеження на встановлення автономного газового обладнання?

Звичайно. Його заборонено встановлювати у будинках вище 9 поверхів. Крім того, перехід на автономне опалення має супроводжуватись складанням проекту, отриманням технічного паспорта та обов`язковими періодичними перевірками газової служби.

3. Чи дійсно автономне опалення за умови збільшення тарифу на побутовий газ буде коштувати менше?

Так, навіть за умови подорожчання газу для населення, що вже неодноразово відбувалося протягом кількох останніх років, автономний газ все одно буде коштувати власникам менше. В основному, завдяки тому, що автономне опалення дає можливість регулювати власні потреби та не оплачувати витрати транспортувальників на численні тепловтрати, які незворотньо мають місце, поки тепло по аварійній теплотрасі дійде до власника. Тому що централізована вартість опалення конкретного будинку включає ці втрати і потім пропорціно ділиться між усіма мешканцями будинку. У останніх є лише один шлях уникнути таких витрат - встановити теплові лічильники. Але це досить дороге задоволення і коштує воно приблизно стільки ж, скільки і встановлення автономного опалення, яке до всього, дає ще массу додаткових вигод.

4. Чи можна ремонтувати опалювальне обладнання?

Апаратний ремонт самого опалювального агрегата доводиться робити доволі рідко, оскільки найпростіші котли обладнані складною автоматикою, яка практично повністю здатна регулювати його роботу. Може знадобитись заміна його периферійних частин. Це нормальний процес, і запасні частини для агрегатів практично всіх марок можна знайти на сайті спеціального обладнання https://piramida24.com.ua/. Тут представлено великий вибір як периферійного обладнання, так і окремих запчастин і всього, що може знадобитись для монтажу.

5. Чи вигіднішим є становище мешканців нещодавно збудованих ЖК, які користуються послугами автономних опалювальних пунктів?

Так, навіть враховуючи всі експлуатаційні витрати, які для них теж є доволі високими, жителі таких багатоповерхівок сплачують за опалення в сезон в середньому на 300 грн за місяць менше, ніж ті, хто залежить від послуг з опалення, які надають централізовані постачальники.