Українська земля, будучи спадкоємицею Київської Русі, завжди славилася непохитністю віри і численними святинями, які залучали паломників з усіх куточків світу. Не один раз нашому народу довелося пережити всю тягар Христових мук, коли доводилося страждати за віру. Але тим більше сьогодні відрадно бачити, як відроджуються древні християнські традиції і на місці зруйнованих комуністичним режимом церков зводяться не просто храми, а цілі комплекси.
Не так давно радісна подія сталася на Дніпропетровській землі, де закінчилося зведення храмового комплексу на честь ікони Божої Матері "Розчулення" і преподобного Серафима Саровського.
У 2012 році Високопреосвященніший Іринеєм, митрополитом Дніпропетровським і Павлоградським, була закладена капсула у вівтарну частину храму, що будується, і в 2016 році відбулося освячення новозбудованої церкви. Але перед тим, як розповісти про сучасне життя цієї парафії, варто згадати про історію цього дивовижного місця.

З чого все починалося

Місце для будівництва було обрано не випадково: недалеко в дореволюційні часи тут також був храм, освячений на честь Покрова Божої Матері. У 1933 році його спалили комуністи, перед цим розстрілявши священика-настоятеля. Пізніше на місці сумних подій була споруджена невелика капличка, яка проіснувала також недовго.
Як говорить церковний переказ, у кожного храму є свій Ангел-Хранитель. І навіть якщо церква руйнується - Ангел завжди залишається на тому місці у вічній молитві до Бога. Не дивно, що через десятиліття знову зайшла мова про зведення храму.
Спочатку було поставлено 3 вагончика загальною площею 45 кв.м., де служби проводилися протягом 13 років. Проте, коли одного разу на службу був запрошений Владика, тимчасовий храм вмістив в себе більше сотні людей. Відчуття від такої служби залишилося в пам'яті парафіян назавжди. Можливо, саме тоді і заговорили всерйоз про зведення не просто храму, а цілого комплексу, який би вміщував більше людей, а також тамував духовну спрагу і дорослих, і дітей.

По вірі вашій...

Розпочате ще у 2002 році оформлення необхідної документації вилилося в масштабну обсяг робіт. Будівництво було розпочато в 2011, і до 2016 року храмовий комплекс постав перед жителями міста.
Сьогодні це готується до внутрішнього оздоблення верхній храм на честь ікони Божої Матері "Розчулення" і нижній, освячений на честь преподобного Серафима, Саровського Чудотворця, повністю функціонуючий. Також на території комплексу є трапезна (саме ті "вагончики", в яких завжди проводилася служба) і дитячий майданчик. З осені 2017 року діє Недільна школа для дітей різного віку. Тут викладають Закон Божий і уроки рукоділля.

Не тільки словом...

Будівництво пятиглавого храму в канонічному стилі було б неможливим без праць харківського архітектора Олександра Бідного. Чи не відбулося б відкриття і без підтримки влади, духовенства Дніпропетровської єпархії, а головне - молитовної, фінансової і трудової підтримки небайдужих людей. Тут можна відзначити сильну зв'язок сучасного покоління з нашими предками, які вважали допомогу в зведенні церков Божих справою дуже високим і благородним.
Сьогодні сформовано прихід на чолі з настоятелем, отцем Олександром. Парафіяни активно займаються благодійною діяльністю, по можливості допомагаючи дитячим будинкам і тюрмах.
Але потреба в благодійників і додаткової фінансової підтримці не відпадає: необхідно закінчити будівництво верхнього храму, та й для справ милосердя потрібна постійна підтримка з боку.

Святині храму

У церкві знаходяться і завжди доступні для шанування християнами святині:
  • Частка Древа Хреста Господнього
  • Мощевик з частками мощей 17-ти святих
  • Ікони Покрови Божої Матері та "Всецариця" (перед нею моляться про зцілення від онко-захворювань), а також святих Матрони Московської, Ксенії Петербурзької і Спиридона Триміфунтського.
Ці святі найбільш шановані серед місцевих парафіян, оскільки протегують в побутових і сімейних потребах.
Але святині - не єдине, що привертає увагу православних християн. З моменту відкриття храмового комплексу було відзначено чудес і знамень Божих.
Було зафіксовано явище Хреста на куполі, чому є фото-підтвердження. Одного разу, під час відспівування благочестивого прихожанина, над куполами храму з'явилася веселка. У лютому, під час молебню, всього за 2 години навколо хреста розтанув сніг. Тут же утворилася зелена галявина, на якій почали зацвітати кульбаби. І це - тільки найяскравіші моменти, а скільки чудес відбувається у прихожан, на їхню віру і милості Божої!

Ждем паломников и прихожан!

Прикоснуться к чудесам Божьим может каждый желающий: храм ежедневно открыт для посещения и молитвы. В постное время ежедневно совершается Божественная Литургия, совершаются другие требы. Подать записку о здравии или упокоении родных можно, посетив храм или воспользовавшись функционалом сайта https://hram-serafim.dp.ua.
Также на электронной странице комплекса можно посмотреть актуальную информацию касательно расписания служб, праздников в церковном календаре, прочесть поучения святых отцов. В соответствующих разделах есть возможность подать записки и заказать требы, посмотреть жизнь храма в фотографиях и подробную карту проезда.
Находится комплекс на проспекте Мануильском (Воронцова), 31л, в г. Днепр.
Ежедневно врата открыты для всех жаждущих истины, любви и веры. Надеемся, что и дальше в добрых делах нам будут сопутствовать Божья милость и милосердие равославныххристиан — достойных наследников славного благочестивого народа!