Питання про доцільність відвідування дитиною дитячого садка залишається відкритим і досі. Одні батьки воліють віддати свого малюка в колектив одразу ж, як тільки він досягне необхідного для цього віку. Інші навпаки, огороджують своє чадо від будь-яких сторонніх впливів, мотивуючи це тим, що з питанням турботи про власну дитину вони впораються набагато краще, ніж сторонні люди. Переваги і недоліки відвідування дитячих садків

Щоб розібратися в питанні, необхідно відвідати дитячий садочок і виділити всі переваги і недоліки відвідування малюком цього навчального закладу.

До плюсів можна віднести:

  • Ранню соціалізацію дитини;
  • Можливість отримання допомогу від вихователів і педагогів;
  • Розвантаження батьків та інших родичів;
  • Перекладання частини турбот і відповідальності на плечі вихователів.

Можна знайти і недоліки, явно впадають в очі:

  • Високий ризик схильності до інфекційних захворювань;
  • Емоційні стреси для дитини і батьків;
  • Недостатній нагляд з боку вихователів.

Вибрати модель подальшого виховання повинні самі батьки, але перед цим слід об'єктивно і адекватно розглянути всі озвучені пункти, щоб зрозуміти, наскільки вони реальні. Як і всі страхи або очікування, які формуються перед початком відвідування дитиною дитячого садка.

Пройшовши за посиланням https://shkolaradosti.ua/ua/, ви можете ознайомитися з перевагами центру дитячого розвитку та дошкільного навчання Олени Чернявської.

Питання соціалізації та корекції поведінки

Дітям дійсно потрібно спілкування з однолітками. Завдяки цьому вони надалі будуть легше вливатися в колектив і знаходити друзів. На більш пізніх етапах це допоможе нормально вчитися і шукати роботу – соціальні навички знадобляться до самої старості.

Основна проблема малюків, які з якихось причин не відвідували садок – нездатність знайти контакт з однокласниками. В школу йде 99% дітей, за винятком тих, хто залишився на домашньому навчанні. І тут вже доведеться спілкуватися з усіма оточуючими, шукати друзів та просто весело проводити час. З цим виникнуть проблеми, якщо попередні кілька років хлопчика або дівчинки пройшли за телевізором або під невпинним контролем бабусі. У дитини просто не буде досвіду і розуміння, що саме треба робити для досягнення успіху. З роками ця проблема буде лише накопичуватися, як сніжний ком, зносячи на своєму шляху всі надії на нормальне життя.

Не всі діти розвиваються однаково. У кого-то можуть виникнути проблеми з адаптацією або сприйняттям нового матеріалу. Затримка психічного розвитку – не такий вже рідкісний діагноз, що підтверджують педіатри в поліклініках. Досвідчені очі вихователя, який вже кілька десятиліть займається дітьми, зможуть помітити те, що не побачили батьки. Це стосується і проблем з промовою, які за кілька місяців зможе скоригувати досвідчений логопед.

Розвантаження для батьків

Не можна просто залишити малюка вдома і думати, що все буде в порядку. За ним потрібен постійний контроль і спостереження, щоб він нічого такого не витворив. Що вже говорити про турботи і догляду, в такому віці дитина не зможе сам розігріти їжу і накрити на стіл. Так елементарний похід в туалет може викликати цілком обґрунтовані труднощі. Тому необхідно, щоб з дитиною вдома завжди знаходився хтось із дорослих.

Зручно, якщо бабуся або дідусь вже вийшли на пенсію і тільки й роблять, що відпочивають у себе в чотирьох стінах. Але якщо цей варіант недоступний – одному з батьків доводиться відмовлятися від кар'єрних перспектив і продовжувати свій декрет до 7 років, але в цей раз вже без будь-якої оплати і підтримки з боку держави.

У саду дітей годують, влаштовують розважальні заходи і періодично навіть водять на якісь екскурсії.