ХолодильникХолодильник – це занадто дорога і відповідальна покупка, щоб можна було взяти перший-ліпший. При його виборі увагу потрібно звертати не тільки на розмір камери і колір корпусу, але ще й розібратися в безлічі технічних нюансів. Виробник побутової техніки Atlant, рекламуючи свої товари, особливо наполягає на енергоспоживанні холодильника і тлумачить про кліматичні класи. Що стоїть за цими двома поняттями, і який клас краще, ми сьогодні і розглянемо.

Енергоспоживання

Назва цього параметра говорить сама за себе – він показує, скільки енергії споживає холодильник за час своєї роботи. І кожен, хто особисто оплачує рахунки за електрику, точно знає, що чим менше його «споживають» прилади в будинку, тим більше грошей вдасться заощадити. Тут все зрозуміло: хороший холодильник, який пропонує офіційний сайт Атлант в Україні, повинен мати мінімальне енергоспоживання. Особливо якщо врахувати, що він змушений працювати безперервно день за днем, рік за роком.

З легкої руки західних європейців (а хто ще вміє так економити, як вони?) були присвоєні класи енергоспоживання холодильників, мікрохвильових печей, пральних і посудомийних машин. Всього їх виявилося 7 – від А до G згідно латинському алфавіту, тобто від економічного до самого «ненажерливого».

Клас показує, який відсоток енергії споживає конкретна модель від середньої витрати у своїй групі. Літера «А» на наклейці говорить про те, що в порівнянні з середнім показником ваш холодильник в рік витрачає максимум 55% електроенергії, «G» відповідає споживанню, що перевищує умовну норму на 150%.

Навіть якщо ваша техніка не дотягує до заповітної буковки, це ще не означає, що вона погана. Класи В і С теж вважаються економними, так як вони витрачають 75% і 95% від норми, а це все одно менше ста. Але оскільки промисловість не стоїть на місці, і з'являються все більш досконалі технології, первинну класифікацію довелося розширити. Тепер у холодильників класу А з'явилися конкуренти з ще кращим показником енергетичної ефективності, які бувають такими:

  • А+ (до 42%);
  • А++ (до 30%)
  • А+++ (до 22%)

У відсотках різниця здається незначною, але в кіловатах це означає, що холодильник А+++ витрачає енергії майже вдвічі менше, ніж його опонент з самотньою літерою «А» на кольоровий наклейці. У компанії атлант харьков ви зможете купити таку техніку.

Кліматичні класи

Розібравшись з класом енергоспоживання холодильника, переходимо до ще одного цікавого параметру техніки – кліматичного. Він показує, наскільки та чи інша модель пристосована до температурних умов навколишнього середовища. Ця класифікація – спроба виробників в деякому роді узаконити застосування компресорів меншої потужності. Тепер вони підбираються без запасу і можуть тільки підтримувати певну різницю температур в камері і навколо приладу.