Будівництво будинку завжди починається з покупки необхідних будматеріалів. І тут завжди виникає питання, які будівельні матеріали краще? І це нормально.


 

Як правило, на ринку представлений величезний асортимент подібної продукції. А саме від використовуваного матеріалу залежить вартість, швидкість зведення, надійність і термін експлуатації споруди. Будинок зводиться за певним алгоритмом і поетапно.

 


Вибираючи матеріали для будівництва, необхідно враховувати той факт, що вони різні для кожного конкретного етапу. Тому, щоб відповісти на поставлене запитання, необхідно заздалегідь знати, з чого буде зводитися кожна частина будинку.

 


Які бувають фундаменти і види матеріалів


 

Фундамент може бути:

 

 

 1. Стрічковим.
 2. Стовпчастим.
 3. Плитковим.
 4. Пальовим (свайовим).

 


З цих назв зрозуміло, що кожен тип фундаменту виготовляють з конкретного матеріалу. Наприклад, стрічковий монолітний - заливається безпосередньо на будмайданчику, а стрічковий збірний - збирається з ж/б блоків. Такий тип основ застосовується для будинків невеликої ваги (одно- і двоповерхових). Це найдешевший варіант. Стовпи служать основою так само для легких конструкцій. Вони виготовляються з каменю, дерева, бетону, цегли.

 


Плитна конструкція - це моноліт з ж/б з металевим армуванням. Така плита спирається на шар піску або бетону малої міцності. Товщина подібного підстави може бути від 30 до 100 см. Такий варіант є кращим рішенням при будівництві будинку (2 або 3 поверхи) на слабких грунтах. Це найдорожче рішення.

 


Свайовий фундамент - це палі, що забиваються в грунт і пов'язані між собою плитою з ж/б або балкою. Використовуються, наприклад, в ролі підстави при зведенні багатоповерхівок на слабких грунтах.


 

Залежно від матеріалу палі можуть бути:

 

 

 • Залізобетонними.
 • Деревяними.
 • Трубчастими.
 • Комбінація: бетон + метал.


 

За способом занурення в грунт вони бувають:

 

 

 • Гвинтові.
 • Забивні.
 • Вдавлювані.
 • Набивні.

 


Який будматеріал використовують для зведення стін? Асортимент подібних матеріалів досить великий. Кожен тип має свої плюси і мінуси, характеристики і ціну. Тут все залежить від призначення самої споруди.

 


Якщо в будинку будуть постійно жити люди, то для стін необхідно вибирати матеріал з великим терміном служби і достатньою міцністю. Існує два основних способи:

 


 1. Блок або цегла. Розчин готується на місці.
 2. Будинок збирається з окремих елементів - каркасна технологія. Звичайно, існує ще одна окрема група - дерев'яні будинки. Вони відрізняються природною красою і екологічністю.

 


Що знадобиться для зведення покрівлі? Тут потрібний матеріал необхідно підбирати в залежності від: навантаження на конструкцію даху, її форми, терміну служби і вартості. Матеріали можуть бути натуральними або штучними. Як правило, для цих цілей використовують: черепицю (з різних матеріалів), метал, шифер, сланець.

 


Щоб побудувати комфортне житло, необхідно будматеріали купувати у перевірених компаній. Такий самий принцип вибору слід використовувати, коли вам потрібно, після ремонту, звичайно, обрати вхідні двері. Бастіон наразі найкращий варіант для тих, хто цінує свої гроші і піклується про свою безпеку.

Адже успішно працюють, навіть з трохи більшою віддачею, і окремі будівельні маркети, де представлений великий асортимент товарів, і ціни не змусять зовсім спорожніти ваш гаманець.