Одним з найбільш великих суглобів у людини, що виконує опорну функцію і приймає основну частину навантажень при пересуванні і перенесення важких речей, є кульшовий суглоб. Тому хвороби кульшових суглобів ведуть до значного погіршення стану пацієнта та якості його життя.

Багато пацієнтів, відчувши незначні болі в тазостегновому суглобі, не надають їм значення, подавляючи подібні прояви за допомогою знеболюючих препаратів, що в корені неправильно. Подібна тактика згубно позначається на здоров'ї, так як поступове прогресування патологічного процесу призводить до руйнування суглоба і незворотних процесів в організмі.

Діагностичне обстеження пацієнта починається з з'ясування анамнезу хвороби та візуального огляду суглоба. Лікар оцінює опороздатність суглоба, стан м'язової системи і вираженість больового симптому. Пацієнта обстежують в декількох положеннях (вертикальному, лежачи і при ходьбі).

Після візуального огляду призначається ряд лабораторних обстежень та діагностика, що включає в себе наступні.

Ультразвукове обстеження дозволяє виявити вид поразки в тазостегновому суглобі. Крім того, за допомогою УЗД кульшових суглобів можливо проконтролювати відновний процес після проведеної операції на суглобі. Ця методика абсолютно безпечна, оскільки не використовує рентгенологічне випромінювання та радіоактивні ізотопи.

Важливо враховувати, що діагностичні заходи призначаються в індивідуальному порядку, залежно від стану суглоба, віку хворого і виду захворювання.

МРТ. Цей спосіб дослідження кульшових суглобів вважається одним з найбільш точних. Основою методики є вплив магнітних променів, за допомогою яких можливо отримання чіткого зображення кульшового суглоба, стану хрящів, зв'язок і сухожиль. Крім того, томографія виявляє патологічні процеси, що розвиваються в суглобі навіть у початковій стадії їх розвитку.

Виділяють 4 основні причини розвитку патологічних змін у кульшовому суглобі. До них можна віднести:

1) різні види травм (вивихи, розтягнення зв'язкового апарату, перелом шийки стегна);

2) генетичні аномалії будови суглоба (вроджений вивих стегна);

3) інфекційні процеси (стафілокок, туберкульоз, стрептокок);

4) захворювання системного характеру (червоний системний вовчак та ін).

Сукупність цих причин або дія окремого фактору призводять до ушкодження хрящових тканин, дегенеративних змін, запальним процесам в сухожиллях і зв'язках, особливо на тлі вікових змін кісткової тканини.