З каблучками пов’язані безліч чарівних історій, пригоди та магія. Вони згадуються у казках і легендах народів усього світу, існують з незапам’ятних часів, відколи й саме людство. Каблучки супроводжують нас, являються нашими талісманами та оберегами. Ці металеві обідки, що носяться на пальці, для нас водночас і звичні, і таємничі.

Надіваючи на палець навіть простеньке металеве колечко, так і хочеться крутнути його та викликати могутнього духа, або стати невидимкою, як герой казки. Можна позаздрити Семену, що збудував кришталевий міст за допомогою чарівної каблучки, або падчерці, якій пощастило отримати каблучку у подарунок від місяця Квітня. А зворушлива Варвара, що вилікувала дідуся своєю щирою вірою в цілющі властивості звичайного стального колечка, викликає теплі спогади наївного дитинства.

Магія каблучок

Замкнене коло – символ єдності, цілісності та безкінечності. Як у вічності немає початку та кінця, так і каблучка робить свого господаря володарем власного всесвіту, який він носить із собою. І немає різниці, чи це золота каблучка, чи срібна, чи виготовлена із дешевого сплаву, головне – її символізм, особливе призначення та, звичайно ж, майстерність виконання.

У Стародавньому Єгипті каблучка була символом вічності, у Китаї коло – основа світобудови та знак влади, у Греції її носили тільки поважні особи. Міфологія рясніє легендами, пов’язаними з чарівними або дорогоцінними каблучками. Християнство має їх за ознаку служіння Богу та духовних зобов’язань. Алхіміки ототожнили з каблучкою свій відомий символ – Уроборос (змія, що кусає свій хвіст). А "Володар кілець" став культовим твором від фентезі.

Каблучки часто були знаряддям добра і зла. Іменні печатки відкривали шляхи, недоступні простому люду, могли врятувати життя чи передати добру звістку. А траплялись і нашпиговані отрутою персні, які забирали життя недругів. Подаровані близьким людям на добру згадку каблучки залишали надію на майбутнє і віру у нову зустріч. Використання прикрас у магічних ритуалах межувало зі злими помислами.

Мабуть, це недарма. Усі чаклуни, медіуми, езотерики та інші особи, що контактують з тонкими матеріями, не обходяться без перснів чи каблучок-помічників ворожби. Правда все це, чи ні – але варто потрапити до магазину ювелірних прикрас (https://kuz.ua/ua/kabluchki/), як відчуття нереальності захоплює дух, а думки наповнюються містичним змістом. Адже хочеться вірити, що краса, створена українськими ювелірами, повинна нести в собі якусь чудодійну силу.

Сучасні каблучки – мистецтво та захоплення

Натхнення, що допомагає майстрам створювати неповторні вироби зі срібла чи золота, залишає свій емоційний відбиток у кожній грані чи завитку чергового шедевру. Чи це іміджева печатка, чи обручка на щастя у шлюбі, чи ексклюзивний перстень – вкладена у виріб душа ювеліра наділить каблучку саме тими властивостями, у які щиро повірить власник прикраси або дарувальник.

Напевне, не існує чаклунства, але є на світі таке поняття, як магія душі, тепло людського серця та відверті почуття. Якщо прикрасу зроблено на хвилі позитивних емоцій, а придбали чи подарували її з урахуванням особливостей майбутнього власника, то вона неодмінно стане улюбленою річчю. І нехай це буде класична обручка, або недорога каблучка зі срібла – значення має лише порив, що змусив придбати новий талісман.

Вишукані каблучки з діамантами чи інкрустаціями, золоті або платинові вироби, неповторні дизайнерські персні зі вставками чи з дорогоцінним камінням – все це авторські витвори, що варті значних грошових витрат. Вони будуть сяяти на пишних дамах на світських вечірках, стануть дорогоцінним подарунком коханим, пам’яткою визначної події, перетворяться на сімейні реліквії та будуть передаватися у спадщину. Варто лише прислухатися до своїх бажань – вони самі підкажуть вам, яку каблучку слід обрати, щоб вона принесла вам позитив і гарний настрій.