Дніпропетровщина серед лідерів за кількістю реєстрацій люксових авто.
У 2025 році Дніпропетровська область увійшла до числа регіонів‑лідерів в Україні за обсягами сплати транспортного податку з елітних автомобілів. Про це йдеться в матеріалі центру статистичних даних Opendatabot.
Транспортний податок на розкішні авто — це фіксована сума у 25 000 грн на рік, яку мають сплачувати власники дорогих легкових автомобілів. Платниками є фізичні та юридичні особи, власники авто не старших ніж 5 років, середньоринкова вартість яких перевищує 375 розмірів мінімальної заробітної платні (понад 3 млн грн у 2025 році).
Що показали підсумки‑2025
Загальні надходження від транспортного податку в Україні склали 249,8 млн грн — на 13,7% більше, ніж у 2024‑му.
- Київ очолив рейтинг — 74,1 млн грн.
- Дніпропетровська область — на другому місці з 24,9 млн грн надходжень.
- Одеська — 20,9 млн грн, Київська — 18,5 млн грн.
Такі показники демонструють, що суттєва частка власників преміального транспорту стабільно сплачує податки, що наповнюють місцеві бюджети.
Переважно, машини luxury-сегменту оформлені на людей — 82% або 413 автомобілів. На балансі бізнесу лише 18% таких авто.