Вогонь і руйнування: як Дніпро бореться з наслідками масованого обстрілу

У Дніпрі комунальники ліквідовують наслідки масованої нічної атаки. Пошкоджено будинки, автівки, інфраструктуру. 

Вночі 26 липня Дніпро зазнав масштабного ракетно-дронового удару, внаслідок якого постраждали житлові будинки, транспорт і інша інфраструктура міста. З самого ранку комунальні служби спільно з рятувальниками, поліцією, військовою адміністрацією та благодійниками активно працюють над усуненням наслідків ворожої атаки.

Масштаби руйнувань: пошкоджено будинки, автівки та транспорт

«Серед житлового фонду ми маємо дві основні постраждалі локації. Одна з них — 26-поверхова будівля, в якій фактично зруйнований останній поверх. Пошкоджено комунікації, ліфт не працює. Крім того, близько 200 вибитих вікон у різних будинках по місту, а також постраждало 6 приватних домоволодінь», — повідомив заступник міського голови Дніпра Ігор Маковцев.

На кількох парковках міста знищено близько десятка автомобілів. Втім, у міськраді наголошують, що найголовніше — збереження людських життів.

Роботи з ліквідації наслідків тривають безперервно

Для розчищення міста від наслідків удару задіяно понад 40 комунальників і 30 одиниць техніки. Станом на ранок більшість доріг уже розчищені і проїзні, відновлено рух електротранспорту.

«Є великі пошкодження промислових об’єктів, через що містяни можуть помічати скупчення диму. Пильнуємо за якістю повітря — наразі фіксується перевищення пилу, але показники не критичні. Якщо ситуація зміниться, будемо оперативно інформувати», — додав Ігор Маковцев.

КП «Жилсервіс-5» вже затягує вибиті вікна захисною плівкою, а на місцях прильотів працюють комунальні служби, ДСНС та поліція.

Допомога постраждалим: будівельні матеріали та компенсації

Постраждалі мешканці отримують допомогу від гуманітарної місії «Проліска» за підтримки УВКБ ООН, яка видає будівельні набори, непродовольчі товари першої необхідності, а також надає консультації з питань захисту.

Комунальне підприємство «Дотик» координує роботу між гуманітарними організаціями, щоб допомога дісталася кожному, хто її потребує.

Як отримати компенсацію за пошкоджене майно

Для зручності мешканців запроваджено державну програму «єВідновлення». Через застосунок «Дія» можна подати заявку на компенсацію за пошкоджене ворогом житло чи майно.

Процедура подання заяви

  • Подайте повідомлення у застосунку «Дія». Алгоритм дій: вкажіть інформацію про пошкоджений об’єкт. Додайте фото та опис ушкоджень. Заповніть контактні дані.
  • Зверніться до районної адміністрації за місцем розташування нерухомості з пакетом документів: паспорт громадянина України, ідентифікаційний код (за наявності), документ, що підтверджує право власності, заповнена заява (надається в адміністрації).
  • Очікуйте на обстеження комісією. Районна комісія оглядає пошкодження, складає акт і вносить дані до державного реєстру.
  • Отримайте рішення та компенсацію. Після затвердження рішення компенсація виплачується відповідно до державного реєстру.

Важливо знати

  • Якщо ремонт уже проведений до обстеження, компенсація не надається.
  • Зберігайте пошкоджений стан майна до офіційного обстеження.
  • Консультації та допомогу можна отримати також у Адміністрації Соборного району (площа Шевченка, 7, тел. (068) 557-34-19).

Міська влада і військова адміністрація продовжують контролювати ситуацію та закликають мешканців зберігати спокій і дотримуватися правил безпеки. Спільними зусиллями місто відновить пошкоджені об'єкти та повернеться до нормального життя.

Партнерський спецпроєкт
15:01, 25 липня