Міноборони попереджає. За перешкоджання роботі ТЦК — до 8 років ув’язнення.
Міністерство оборони України закликає громадян утриматися від перешкоджання діяльності працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Будь-яке умисне перешкоджання виконанню службових обов’язків військових, зокрема погрози, моральний тиск, застосування сили або пошкодження майна, є серйозним злочином.
Відповідальність за перешкоджання роботі ТЦК
Такі дії кваліфікуються за статтею 114-1 Кримінального кодексу України, за якою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років. Навіть спроба завадити виконанню службових обов’язків без досягнення мети вважається правопорушенням. Відповідальність несе кожен громадянин віком від 16 років, якщо він є осудним.
Інциденти в Дніпрі та області
У Дніпрі та Дніпропетровській області зафіксовано низку інцидентів, пов’язаних із перешкоджанням роботі ТЦК:
- Напад на військового медика. У Дніпрі невідомі напали на військового медика ЗСУ, переплутавши його з працівником ТЦК. Нападники задули його з газового балончика, розбили обличчя і окуляри.
- Наїзд на військового. У березні 2025 року водій автомобіля Tesla штовхнув одного з працівників ТЦК та СП, після чого раптово сів за кермо, різко почав рух і збив іншого військовослужбовця. Постраждалий опинився на капоті автомобіля та зазнав тілесних ушкоджень.
- Вибух біля ТЦК у Павлограді. У лютому 2025 року в Павлограді пролунав вибух біля будівлі районного ТЦК та СП. Внаслідок події поранено чоловіка. Прессекретарка ТЦК та СП області зазначила, що через подібні інциденти працівники терцентру комплектування не відчувають себе у безпеці навіть в тилу.
Позиція Міністерства оборони
Міністерство оборони України наголошує на важливості роботи ТЦК та СП у забезпеченні оборони держави. Вони відповідають за мобілізацію, облік військовозобов’язаних і підтримку формувань ЗСУ. Будь-які спроби саботажу можуть мати серйозні наслідки для національної безпеки.