"Співає" для померлих й танцює: у Дніпрі дівчина знімає TikTok на кладовищі

У Дніпрі дівчина на кладовищі знімає веселі відео для своєї сторінки в соцмережі.

У Telegram-каналах поширилося відео, де яскраво вбрана дівчина підліткового віку позує на фоні надгробків. Місце — справжнє кладовище у Дніпрі. Мета — ролик для TikTok.

Дівчина активно веде свій акаунт з дивною назвою "extazyqueen". В неї понад 13 тис. підписників та 1 млн лайків. Найбільше переглядів набрали її відео з нарощеними нігтями, що довші за пальці. Але останнім часом вона захопилась походами на кладовище: під російськомовну пісню нібито звертається до пам'ятників зі словами: "ти такий мертвий, ти такий сумний", "причин для суму мало", посміхається й танцює. 

Деякі користувачі вважають, що для неї перегляди сьогодні цінніші за повагу до мертвих. В коментарях її розкритикували. Вона написала, що їй стидно і закрила їх.

Чому так можуть робити

За словами психологів, причин того, що дівчина почала знімати такий контент може бути багато: як психологічних, так і моральних:

  • Прагнення до популярності. Алгоритми TikTok'а працюють на вірусність, а отже — чим більше емоцій, тим краще для охоплень. Провокації дають реакції (обговорення, репости, хейт або схвалення). 
  • Ефект десенсибілізації. У сучасної молоді (особливо покоління Z) спостерігається зниження емоційної чутливості до тем смерті, втрати та сакральних речей.
  • Війна. Через щоденні новини про трагедії частина молоді сприймає кладовище не як місце скорботи, а просто як "незвичну локацію".
  • Форма підліткового протесту проти встановлених норм, авторитетів і традицій. Кладовище як символ "серйозності" та "дорослого світу" — провокаційна сцена для демонстрації "власної незалежності".
  • Відсутність емпатії або поверхневе мислення. Вона не може усвідомити, що для когось це місце — не просто локація, а простір скорботи, пам’яті, втрати.

Порушення етики, що є загрозою для суспільства 

Чому це неправильний вчинок:

  • Неповага до померлих. Кладовище — це місце скорботи, і розважальний контент тут може бути сприйнятий як зневага.
  • Порушення етики. Відео може ображати родини померлих, чиї могили потрапили в кадр.
  • Порушення громадського порядку - відео супроводжується гучною музикою, та жартами с місці скорботи. 
  • Це болісно для родин померлих.
  • Поганий приклад. Молодь часто орієнтується на вірусні тренди.

У творчості має бути етика. Інакше в суспільстві втратиться не тільки повага до інших, а й людяність. Адже якщо таких відео ставатиме більше, це може стати "нормою".

Тому батькам треба більше спілкуватися зі своїми дітьми, а особливо з підлітками, перевіряти їх соцмережі та пояснювати, що робити не можна. Також психологи радять піклуватися про психологічне здоров'я підлітків.

"Психічне здоров’я — це соціальне та емоційне благополуччя. Воно вкрай необхідне для нормального розвитку дитини, аби вона могла будувати міцні стосунки, адаптуватися до змін та успішно долати життєві виклики", - каже психологиня з Дніпра Віра Вишневська.

А користувачам в TikTok, які побачили подібні ролики — не підтримувати їх реакцією. Повідомляйте про порушення платформі або звертайтеся до модераторів спільноти.