Коли і як закінчиться війна в Україні: приголомшливі заяви Зеленського

Президент України Володимир Зеленський вперше поговорив із журналістами просто на передовій. Відверто про втрати на фронті, скільки разів президента намагалися вбити, про Трампа та путіна, наскільки реально вийти на кордони 1991 року і навіщо замінив Залужного.

Про все це і не тільки детальніше в матеріалі редакції сайту 056.

Американський телеканал Fox News показав в етері ексклюзивне інтерв’ю Президента України В. Зеленського провідному політичному ведучому Б. Баєру, записане під час візиту Глави держави на передову. Журналіст також побував із президентом на військовому брифінгу та врученні медалей військовим, відвідав госпіталізованих солдатів, які дістали поранення в бою.

Вочевидь, що інтерв’ю стало певною відповіддю на путінську промову колишньому журналісту того ж телеканалу. Бажання В. Зеленського говорити саме з цією аудиторією виглядає дуже доречним кроком, адже Fox News зазвичай дивляться прихильники Республіканської партії, серед яких є ті, хто ставить під сумнів доцільність надання подальшої матеріальної допомоги Україні. Безумовно, оприлюднені українським президентом тези також адресовані українській і російській аудиторії.

До речі, спілкування президента з журналістом за кілька кілометрів від лінії фронту, сидячи на тлі стіни зруйнованого будинку під Куп’янськом, коли віддалені артилерійські постріли й вибухи лунали протягом усього інтерв’ю – все це виглядало для американської аудиторії дуже контрастно у порівнянні з пропагандистською акцією путіна, який звертався до американських глядачів з білосніжного крісла в кремлі і запевняв, що американців не повинно турбувати те, що відбувається в Україні. Як підкреслив український президент, «Сполученим Штатам [потрібно] побачити іншу війну – тут, ближче до лінії фронту». Невипадковим виглядає і місце зустрічі з журналістами – саме в Харківській області на початку війни російським військам вдалося захопити певні території, а Куп’янськ перебував в окупації до 10 вересня 2022 року. Втім, після того, як ЗСУ відбили значну частину окупованої території області та визволили Куп’янськ, росія продовжує наступати у цьому напрямку, а захоплення Куп’янська залишається основною тактичною метою кремля.

З найяскравіших відповідей Президента України на запитання журналіста Fox News, які хвилюють американців через два роки інтенсивних військових дій слід відмітити:

Чому Зеленський звільнив Залужного? 

І тут Брет Баєр акцентував увагу на “хорошу роботу”: звільнення Київщини, Харківщини, Херсона та навіть плацдарм на лівому березі Херсонщини. Тож чому попри хорошу роботу було звільнено головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного?

Ось що відповів Зеленський: «Нам треба бути швидшими. Це означає, що треба позбутися бюрократії, яка в нас є. Інакше ми не матимемо жодних шансів. Потрібно бути розумнішими технологічно. І, звісно, швидшими».

У Зеленського також запитали, про нагороду Героя України для Залужного, та чи означає це, що генерал і надалі підтримуватиме політику президента чи, можливо, він піде в опозицію. Зеленський відповів, що це вибір Залужного: «Він захищав нашу націю і нашу країну. Я надав йому звання Героя України, бо я дуже вдячний йому за це».

Про втрати ЗСУ порівняно з окупантами

«Співвідношення становить один до п’яти. На одного нашого солдата, який загинув у бою, припадає п’ять російських солдатів».

Про путіна

Володимир Зеленський зазначив, що путін перейшов усі «червоні лінії», він неадекватна особа, яка становить загрозу всьому світові. Він хоче знищити НАТО, це його мета. Війна завершиться тоді, коли світ зрозуміє, якою загрозою є путін.

На питання, чи дивився він інтерв’ю путіна Зеленський відповів: «У мене немає часу слухати понад дві години цієї маячні, розмову із вбивцею».

Щодо питання усунення путіна Зеленський вважає, що російський народ може створити зміни всередині своєї країни й усунути путіна. Хоча це «довгий і важкий шлях», «його позиція стане слабшою, якщо зі зростанням кількості жертв люди в росії побачать це й будуть проти цієї війни». «Це означає, що Україна має бути «сильною на полі бою, не давати [росії] нічого окупувати».

Про російську загрозу: коментуючи заяву путіна про те, що росія нібито не зацікавлена «йти до Польщі, Латвії чи куди-небудь іще», Президент підкреслив, що путін «не хоче зупинятися, поки не досягне своїх цілей».

Про контроль над Чорним морем

«Ми розблокували Чорне море і знищили багато кораблів російського флоту… У 2024 році ми продовжимо нашу успішну історію у Чорному морі. Я не буду вдаватись у деталі, але вони отримають кілька сюрпризів. Це дуже важливо». 

Західна допомога

Про західну допомогу: президент висловив своє розчарування «бюрократією» як перешкодою для отримання необхідної підтримки для України, а також браком технологій і зброї, адже «якщо у вас немає реального оборонного щита і такої ж потужної артилерії з боєприпасами, звичайно, ви втрачатимете людей».

«Чи виживе Україна без підтримки Конгресу? Звичайно. Але не всі з нас. Ціна допомоги зараз менша, аніж якщо путін досягне успіху в Україні», – наголосив В. Зеленський.

Запрошення американських політиків

Про запрошення до України американських політиків: В. Зеленський закликав Президента Д. Байдена й лідера Республіканської партії Д. Трампа відвідати Україну та на власні очі побачити, що відбувається «на передовій цієї трагедії».

«Я радий вітати тут будь-кого з кандидатів у президенти [США], будь-кого, хто є лідером думок. Хочу, щоб вони побачили, що означає війна, хто почав цю війну», - додав український президент.

Перенесення виборів

Про перенесення виборів президент сказав наступне: «Закон говорить, що під час воєнного стану не можна проводити вибори. Я маю найбільшу підтримку людей… і виграв би вибори, якби вони відбулись». 

Про замахи на життя

Володимир Зеленський зазначив, що такі спроби були, особливо на початку війни. Після п’ятого мені вже стало нецікаво. Але зараз це не те, що мене хвилює.

Деокупація

Про деокупацію Володимир Зеленський заявив, що повернути всі наші території у кордонах 1991 року лише військовим шляхом важко. Розумніше домогтися деокупації дипломатичним шляхом. Але для цього потрібно тиснути на полі бою, щоб мати сильні позиції», адже «путін боїться лише сили».

Про домовленості

«Я вірю лише у юридичні домовленості, у двосторонні безпекові угоди, які передбачають санкції та зброю. Вірю у те, що стати членом НАТО важливо для України заради її виживання. Але, вірю найбільше в те, що лише українські Збройні Сили здатні нас захистити».

Про можливість сценарію, за якого Україна відмовиться від частини своїх територій

Йде мова про території окуповані зараз росією, але натомість отримає гарантії безпеки і стане членом НАТО та ЄС: В. Зеленський на це відповів, що таких пропозицій Україна ніколи офійно не отримувала. Він також додав, що будь-які домовленості з путіним не дадуть гарантій безпеки, а призведуть до замороженого конфлікту – «Ми просто не хочемо повторення Мінських домовленостей, але вже з іншою частиною нашої території». В. Зеленський нагадав, що путін запевняв Президента Франції Е. Макрона й канцлера Німеччини О. Шольца, що росія не буде окуповувати Україну.

Отже, головним меседжем, який український Президент намагався донести до кожного американця, європейця та українця – перемога у війні з російською агресією є вкрай важливою для всього демократичного світу, тож Україна як ніколи потребує допомоги США та країн НАТО в Європі.