Неявка до військкомату після отримання повістки: що може позбавити покарання

Зараз є три поважних причини, через які військовозобов’язаний після вручення повістки може не прийти до ТЦК. Для їх підтвердження потрібно надати відповідні довідки, офіційні документи.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на Урядовий портал.

Випадки, коли за неявку у військкомат не передбачена відповідальність, визначена постановою Кабінету міністрів "Про затвердження переліку поважних причин неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов’язаного до ТЦК та СП для призову на збори". У вересні 2022 року його значно скоротили.

Тепер є три поважні причин, коли військовозобов’язаний може не прийти до ТЦК:

  • Хвороба, яка не дає можливості самостійно рухатися.
  • Необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками чи дружини/чоловіка (ці особи мають проживати разом із військовозобов'язаним, також не повинно бути близьких родичів, які здатні взяти на себе догляд).
  • Відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення або кримінального покарання стосовно військовозобов'язаного або резервіста.

При цьому наявність "білого квитка" не є беззаперечною підставою для звільнення від мобілізації. Оскільки лише категорія «повна непридатність», зазначена в документі, дає право не служити в армії незалежно від ситуації в Україні.

Зазначимо, що максимальний штраф за неявку до центру для уточнення особистої інформації становить 8 500 грн.

Якщо особа не приходить після вручення повістки три та більше разів, на неї мають право подати до суду та притягнути до кримінальної відповідальності.

У разі неявки до військкомату за мобілізаційним розпорядженням, загрожує позбавлення волі від 3 до 5 років.