В Україні чоловіків призовного віку залучатимуть до відновлення міст, які постраждали під час війни. При цьому вони не підлягатимуть мобілізації.
Про це повідомив Міністр інфраструктури Олександр Кубраков у інтерв’ю НВ.
За його словами, в процесі відбудови застосують бронювання, щоб не було нестачі у робочих руках.
«Я думаю, що точно для частини людей буде бронювання. Так само, як було, наприклад, з водіями вантажівок у логістичних компаніях. У перші дні вони також зіштовхнулися з цією проблемою, що є вантажівки, є мережі супермаркетів, яким потрібно перевозити продукти, але немає водіїв. Наразі більш-менш питання вирішено. Ми бронюємо якусь частину людей під такі завдання, вони нічим іншим не займаються», — сказав міністр.
Зазначається, уже понад 8000 громадян лише за шість днів реєстрації виявили бажання добровільно допомагати рятувальникам на звільнених від окупантів територіях. Більшість добровольців — з Києва та Київської області.
Органи місцевої влади та самоврядування не в змозі залучити всіх добровольців одночасно, тому викликатимуть добровольців за списком.