У Дніпропетровському художньому музеї відкрилася персональна виставка «Петриківські рукотвори Валентини Панко», яка присвячена 35-річчю творчої діяльності художниці.
Панко Валентина Федорівна (1960 р. н.) – член Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України. З 1978 р. учасник багатьох обласних, державних та закордонних художніх виставок. В. Ф. Панко закінчила петриківську дитячу художню школу, де викладав її батько, корифей петриківського розпису Федір Савич Панко (1924-2007). Продовжуючи сімейні традиції Валентина Панко викладала у Петриківській дитячій художній школі (1986-1988). Полюбляє майстриня працювати з дітьми і для дітей, тому багато її робіт присвячені темам казок та творам з шкільної навчальної програми.
З перших років самостійної роботи в її творчість набула яскравої художньої індивідуальності. Для своїх робіт майстриня використовує різні матеріали: дерево, кераміку, тканину, метал, скло. Та найбільш Валентина Федорівна полюбляє працювати в техніці настінного розпису (оформлення інтер'єрів) та розпису на папері (мальовки).  
На виставці представлено майже 70 творів майстрині. Це і неповторні панно, від яких віє ароматом придніпровських степів, і декоративні вази та тарелі з яскравими квітами та фантастичними петриківськими павами. Твори Валентини Панко сповнені щирого почуття захоплення красою рідної землі та любові до рідного краю.
Завдяки збереженню традицій, передачі вікових секретів майстерності від старійшин молодому поколінню, від учителя учням, петриківський декоративний розпис зберігається наповнюючись життєдайними соками оновлення. І творчість Валентини Панко є тому справжнім підтвердженням.
Твори майстрині зберігаються у Дніпропетровському художньому музеї, Запорізькому обласному художньому музеї, Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького, Музеї гетьманства (м. Київ), в Українському фонді культури, приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Відкриття виставки відбудеться 27 березня 2013 р. о 16:00.

Дополнительная информация по тел.: (056) 744-60-35, (056) 47-33-38.